ידיעה כתובה |

: חוקרים מספרים על עינויים בישראל

מדינה נכתב על ידי

עיתון הארץ פרסם היום עדות של חוקר שב"כ על עינויים שמתבצעים בחדרי החקירות. לפי הכתבה, הממסד הישראלי מסתיר את המתרחש בחדרי החקירות, וגם כאשר נחשפים עינויים ועדויות המעונים מגיעות לידיעת הציבור, המערכת עושה הכל, כולל עסקאות טיעון מקלות עם הנחקרים שעונו, שיבטיחו שמירה על קשר השתיקה.

מתגובת הועד הציבורי נגד עינויים בישראל, עולה כי העדות מאששת את מה שידוע בוועד במשך שנים על שימוש בעינויים, כולל מנגנון אישורים המתקיים כדי להפעילם. מרבית שיטות החקירה אכן נבחרות כך שישאירו רק מעט סימנים על גופו של הנחקר, אך הנזק הפיסי והנפשי נותר עם הקרבן שנים רבות. דיון ציבורי אפקטיבי בסוגיית העינויים הוא חיוני לתפקוד שלנו כחברה, כולל הוצאה לאור יום וחקירה של מקרי עינויים. בוועד נאספו מאז 2001 יותר מ-1,000 תלונות על עינויים ואף חקירה פלילית לא נפתחה.

צפו בעדויות של שני פלסטינים אשר נחקרו ועונו על ידי השב"כ:

עדותו של בהג'ת יאמן שעבר עינויים (לדף הכתבה »)

עדותו של בהג'ת יאמן, פלסטיני שעבר עינויים תחת חקירת השב"כ. מתחילת 2001 ועד תחילת 2015 הוגשו כ-950 תלונות של קורבנות עינויים ליועץ המשפטי לממשלה עד לרגע זה לא נפתחה אפילו חקירה פלילית אחת. העדות הוקרנה כחלק מאירוע של הועד נגד עינויים.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/05/2015

עדותו של פלסטיני שעבר עינויים (לדף הכתבה »)

עדותו של פלסטיני שעבר עינויים תחת חקירת השב"כ. מתחילת 2001 ועד תחילת 2015 הוגשו כ-950 תלונות של קורבנות עינויים ליועץ המשפטי לממשלה עד לרגע זה לא נפתחה אפילו חקירה פלילית אחת. העדות הוקרנה כחלק מאירוע של הועד נגד עינויים.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/05/2015

בכתבה מצוטט נ', חוקר בכיר לשעבר בשב"כ, אשר אומר כי "האמצעים שננקטים בישראל, לדבריו, נבחרים בקפידה כך שמצד אחד לא ישאירו נזקים או סימנים, ומצד שני יהיו מספיק אפקטיביים כדי לשבור את רוחם של הנחקרים."

מתוך הכתבה בהארץ:

torture haaretz

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס