ידיעה כתובה |

: כמאה מפגינים הפגינו מול בית ראש הממשלה

חברה נכתב על ידי

⁠⁠⁠כמאה אישה ואיש הפגינו אתמול מול מעון ראש הממשלה נתניהו בדרישה להתפטרותו בעקבות החקירות הנמשכות. המפגינים קראו: "לא למדינה של טייקונים" ו-"ביבי הביתה". המפגינים קראו ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט להתפטר. ההפגנה בהובלת תנועת צעירי מרצ וצעירי מפלגת העבודה.

אתמול, בשעה 19:30, התחדשו הפגנות האופוזיציה נגד ראש הממשלה נתניהו תחת הכותרת: "לא ניתן לכם להשחית את ישראל" והפעם מחוץ לביתו הפרטי בקיסריה ומחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים. מאחורי ההפגנות עומדים: צעירי מרצ, צעירי העבודה, תנועת עומדים ביחד ותנועת מחזקים. לאירוע בירושלים הגיעו כמאה אישה ואיש וכעשרות פעילים נוספים הגיעו לביתו בקיסריה.
באירוע שהופץ ברשתות החברתיות נכתב: לא ניתן להם להשחית את ישראל! בשבוע שעבר צעדנו בגשם בלי מורא ופחד, השבוע אנחנו ממשיכים וגדלים ומגיעים לראש הממשלה הביתה.
prime-minister-demo-main

במסגרת ההפגנה דרשו המפגינים חשיפה של קלטות השיחה בין נתניהו ומוזס. "הצטרפו אלינו, הצביעו ברגליים ובואו נבהיר יחד לחברי הממשלה שאנחנו לא ניתן להם להשחית את ישראל! אין לנו את הפריבילגיה לשבת בבית, זו מלחמה על הבית. אירועי השבוע האחרון – וביניהם חשיפת תמלולי השיחות בין רה"מ למו"ל "ידיעות אחרונות" – רק מחדדים את הסכנות שבקשרי הון-שלטון-עיתון. אנחנו דורשים חשיפה מלאה של כל קלטות ביבי-נוני לציבור הרחב, ישמע העם וישפוט". נכתב בדף האירוע.

מהמטה המשותף המוביל את ההפגנות נמסר: "זה נראה להם הגיוני לשחק בביטחון ישראל ובכספי מדינת ישראל בשביל עסקת צוללות מפוקפקת בשם תאוות הבצע. זה נראה להם הגיוני שאנחנו נשלם מיסים בשביל החשבונות המנופחים של הווילה המפוארת של הזוג נתניהו בקיסריה. זה נראה להם הגיוני שהם ינסו לשלוט באמצעי התקשורת ולמנוע מאיתנו תקשורת חופשית ודמוקרטית. זה נראה להם הגיוני שבמקום ממשלה שמחויבת לציבור הם מחויבים לטיקונים ולוביסטים. זה לא הגיוני! והשחיתות לא תעבור! אנחנו לא ניתן להם להשחית את ישראל".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס