ידיעה כתובה |

: משפחתו של אבו אלקיעאן: חקרו את נסיבות מותו

חברה נכתב על ידי

בג"ץ ידון מחר (ב') בעתירת מרכז עדאלה, מרכז אלמיזאן וח"כ טלב אבו עראר, בשם משפחתו של המנוח יעקוב אבו אלקיעאן, למסור את גופתו לידי בני המשפחה באופן מיידי. המשטרה ממשיכה להציב תנאים, שאינם מקובלים על בני משפחתו של אבו אלקיעאן, להעברת הגופה לצורך הבאתה למנוחות. בנוסף, הורי המנוח יעקוב אבו אלקיעאן פנו למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בדרישה לחקור את נסיבות מותו. עורכי הדין נדים שחאדה ומוחמד בסאם טענו בפנייתם כי הן מסרטון האירוע והן מתצהירו של עד לאירוע, עולה כי הירי לעבר מכוניתו של המנוח בוצע לפני שהרכב האיץ לכיוון השוטרים במקום.

פניית עדאלה נטען כי השוטרים במקום מנעו במשך שלוש שעות מרכב אמבולנס לטפל ביעקוב אבו אלקיעאן. "עובדה זו כשלעצמה מבססת חשד לעבירות על החוק מצד אנשי המשטרה וכן מעלה סימני שאלה לגבי אמינות גרסתה לגבי השתלשלות האירועים", נכתב בפניית עדאלה.
במהדורת ליל שישי בערוץ 10 דווח כי קליע פגע בברך ימין של יעקוב אבו אלקיעאן ושבניגוד מוחלט להודעת המשטרה, נבדקת האפשרות כי לא מדובר היה בפיגוע דריסה.

מתוך מהדורת ליל שישי, ערוץ 10.

מתוך מהדורת ליל שישי, ערוץ 10.

בנוסף, עורכי הדין שחאדה ובסאם טענו כי השוטרים במקום פעלו באופן המנוגד לפקודות המשטרה בנושא השימוש בכלי ירייה. בפקודות נקבע כי שימוש בירי מותר אך ורק כמוצא אחרון לצורך מניעת סכנה מיידית, אולם במקרה הנדון עולה חשד כי השוטרים הפרו פקודה זו.
באשר לפעולות החקירה הנדרשות באופן מיידי נכתב בפניית עדאלה כי יש "לפעול באופן מיידי לנתיחת גופת המנוח וללא עיכוב כלשהו ולפני טמינתה. כמו כן, להשלמת החקירה נבקשכם לנתח את גופתו של השוטר שנפגע לכאורה על ידי כלי הרכב."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס