ידיעה כתובה |

: הסרט הילד מ-H2 ישתתף בפסטיבל קולנוע בברלין

תרבות נכתב על ידי

סרט דוקומנטרי בהפקת בצלם, הילד מ-H2, ישתתף בפסטיבל הקולנוע בברלין.

הקרנת הבכורה לסרט קצר של הלן יאנובסקי, הילד מ-H2, שצולם בשיתוף עם תחקירני השטח ומתנדבי פרויקט המצלמות של בצלם בחברון, והופק על ידי מחלקת הווידיאו של בצלם, תיערך בפסטיבל הברלינלה ה-67, שיתקיים בין ה-9 ל-19 בפברואר 2017. הסרט ישתתף בתחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל. להקרנת הבכורה בפסטיבל יגיעו מוחמד בורקאן, בימאית הסרט הלן יאנובסקי, ותחקירני בצלם בחברון מוסא אבו השהש ומנאל אל-ג'עברי.

הסרט הדוקומנטרי עוקב אחר מוחמד בורקאן בן ה-12, החי באזור H2 בעיר חברון, הנמצא תחת שליטה צבאית ישראלית מוחלטת. בשם ההגנה על כ-800 המתנחלים החיים באזור ישראל מטילה הגבלות קיצוניות על תנועתם ברכב וברגל של כ-43 אלף הפלסטינים החיים בו. בנוסף סובלים התושבים ממעשי אלימות תכופים מצד אנשי כוחות הביטחון והמתנחלים, שאיש אינו נותן עליהם את הדין. בשל מצב זה נטשו את האזור רבים מתושביו המקוריים ונותרו בו בעיקר משפחות מעוטות יכולות.

מתוך הסרט H2

מתוך הסרט H2

עיכוב של ילדים בידי חיילים בחשד ליידוי אבנים הוא עניין כמעט יומיומי באזור H2 ומוחמד, שיש לו תשעה אחים ואחיות, הוא אחד מאותם ילדים. חייו נעים בין ביתו הדל והצפוף לרחובות, בהם הוא נאלץ להתמודד עם נוכחות מתמדת של כוחות הביטחון ומתנחלים.

  • מן הארכיון: על מעצר ילדים בקדום

מעצר ילדים בקדום (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ביום שישי האחרון (15-11-2013), ארבע שעות לפני תחילת ההפגנה השבועית בכפר הפלסטיני קדום, נעצרו ארבעה ילדים בגילאי 5 עד 9 על ידי הצבא, באשמה כי זרקו צמיגים בוערים לעבר חיילים. בתגובה שניתנה לעיתונות הזרה הודה דובר צה"ל כי אכן הילדים עוכבו ביום שישי ע"י החיילים. אנחנו תוהים האם קבוצה של חיילים חמושים לא יכולה לפזר קבוצה של ילדים קטנים מבלי לעצור, לאזוק, ולהשליך לעברם רימוני הלם?
הופק ע"י: | עלה ב: 19/11/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס