ידיעה כתובה |

: הפגנת מחאה נגד אלימות כלפי העוס"ים

חברה נכתב על ידי

״אנחנו מקבלים את הדממה הרועמת אל מול הירי בשבוע שעבר כסטירה מצלצלת לתחושת השליחות והמחוייבות שאנו מרגישים ומרגישות כלפי החברה הישראלית״ מצהירות יו״ריות העמותה.

ביום שלישי בשבוע שעבר נורו יריות אל עבר לשכת הרווחה באום אל פאחם. בחודש מרץ נורו 26 יריות לעבר רכבה של עובדת סוציאלית בעיר. באותו החודש אדם התפרע בלשכת הרווחה בקרית שמונה ופגע בשלוש עובדות סוציאליות. בישראל 2016 המגנים על המוחלשים לא זוכים להגנה בעצמם. "אנו דורשות כי משרדי הרווחה ובטחון הפנים שתחת ניהולכם יפעלו מיידית כדי למצוא פתרון הולם לביטחונם האישי של העובדות והעובדים הסוציאליים המשרתים מאות אלפי ישראלים במסגרת לשכות הרווחה הפועלות ברחבי הארץ", כתבו רותי קליין ונעם שומן הראל, יו"ריות עו"סים שינוי, עמותת סטודנטים וסטודנטיות לעבודה סוציאלית הפועלת בכל הארץ, במכתב חריף לשר הרווחה והשר לביטחון פנים.

הפגנה קודמת של ארגון עו"סים שינוי

הפגנה קודמת של ארגון עו"סים שינוי

"החלטנו כי איננו מוכנים לצאת לשטח המקצועי במצב המחפיר והלא מוגן בו הוא נמצא היום. איננו מוכנות לצאת לשטח המקצועי כל עוד יורים עלינו, כל עוד מרביצים לנו, כל עוד מתנהגים באלימות וכל עוד התקשורת והציבור שותקים. "אנו רואים במקרה ירי זה אירוע קיצון המביע מצוקה מהעדר הכלים והמשאבים למתן מענים, מהעוני ומהפערים החברתיים בתוך ובין הרשויות השונות, בדגש על החברה הערבית" כותבות יו"ריות העמותה במכתבן. ארגון עוס"ים שינוי ידרוש בהפגנות מח"כ אלי אלאלוף, יו"ר ועדת העבודה והרווחה כינוס דחוף של הועדה שתדון בפתרונות לאלימות נגד עובדות ועובדים סוציאליים, מהשר לבטחון פנים, גלעדן ארדן להציג תכנית פעולה לציבור, להגברת ביטחונן האישי של העובדות והעובדים הסוציאליים.
ומשר הרווחה, חיים כץ לבחון בדחיפות את הפערים בביטחונם האישי של העובדים הסוציאליים בין הרשויות השונות.

תגובת ארגון עוס"ים שינוי: "אנחנו מוחים היום כנגד השתיקה הרועמת של המדינה, התקשורת והציבור נוכח מקרי אלימות, בכל צורותיה, כלפי עובדות ועובדים  סוציאליים. אנו דורשות מציאת פתרון מיידי לבעיית האלימות כלפינו, פתרון יסודי ומעמיק אשר ייבחן את הפערים התקציביים בין הרשויות השונות, בדגש על הרשויות הערביות. העובדות הסוציאליות, שמייצגות את המידניות המפלה והמזניחה, סופגות את האלימות שהיא מייצרת, ללא גב והגנה מהמדינה." בשיחה של הטלוויזיה החברתית עם עובדת סוציאלית מהמרכז אמרה העובדת הסוציאלית: "עצוב לראות שגוף שעיקר עיסוקו קשור במיצוי זכויות לאחר, נפגע כל כך בהגנה על זכויותיו וזכויות עובדיו.".

לאור המקרה האחרון בו נורו יריות אל עבר לשכת הרווחה באום אל פאחם וכן לאור התגברות מקרי האלימות הפיזית והמילולית כלפי עובדים סוציאליים ובכלל זה גידול השיימינג ברשתות החברתיות, ארגון עוס"ים שינוי יפגין היום (יום שלישי) 20.12 בשעה 11:30 במשכן הכנסת.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס