ידיעה כתובה |

: מראשי לה פמיליה לשעבר: "אני שמאלני גאה"

חברה נכתב על ידי

עם עשרות מכתבי המלצה מבתי ספר, תיכונים וקני תנועות נוער, דוד מזרחי מספר על הדרך מהקמת ארגון לה פמיליה ועמידה בראש המאבק לבית"ר "נקייה" – להרצאות שהוא מעביר בנושא הסולידריות החברתית וקבלת השונה.

דוד מזרחי גדל באינתיפאדה השנייה בירושלים, עבר שבעה בתי ספר עד גיל 18, בן לשני הורים נכים, גדל לתוך תחושה של עוני ושנאה.
בגיל 14 נפתח תיקו הראשון במשטרה על קטטה המונית במשחק בין בית"ר להפועל, "היום אני מבין בדיעבד שהחברים שם לא היו חברים אמיתיים, הימין הקיצוני אימץ אותי לחיקו והיינו תוקפים ערבים". אך מתוך כל השנאה והעוני החליט דוד באמצע החיים לבצע פניית פרסה ולעודד להכרת השונה ולאהבת חינם, של כל אדם, יהודי או ערבי, חילוני, דתי או חרדי.

davidmizrahi2
בגיל 14, מספר דודי, איבד חבר קרוב בפיגוע התאבדות באוטובוס בירושלים. העוני בו גדל, הסיטואציות שאליהן נקלע, סיפקו קרקע פורייה לשנאת האחר, "לא הייתה לי תקווה או אמונה בתור ילד, אבא לא רצה להדליק הסקה כי לא ידע אם יהיה לו כסף לחשמל, חוסר התמיכה שחוויתי גרם לי להרגיש בבית במקומות הלא נכונים, במגרשי הכדורגל האלימים ובחיקו של הימין הקיצוני,ככל שהקצנתי יותר אהבו אותי יותר". אך בגיל 24 דברים החלו להשתנות, כשעבד בבקעת הירדן פגש לראשונה אדם ערבי והוא סיפר לו את סיפורו האישי. "היו לי ניצוצות בעיניים, הרגשתי שכל מה שידעתי עד עכשיו היה שגוי"

WhatsApp Image 2016-12-13 at 10.17.40
כבר תקופה לא קצרה שהוא נוסע בכל הארץ ומרצה על קבלת השונה והדרת הגזענות מהחברה הישראלית, דווקא מהמקום של הנער שנעצר והסית נגד האנשים שלעולם לא הכיר באמת. "לא הגיע הזמן שיגיע מנהיג שיגיד בואו נתאחד? אנחנו היהודים שעברנו שואה, גירוש ספרד ופוגרומים, יכולים לשנוא אדם בגלל הגזע שלו? בגלל הדת שלו? לאן השנאה הזו מביאה אותנו כחברה? נהיינו מעצמה של ארגוני תרומת מזון ובכל זאת אנחנו בוחרים שוב ושוב בדרך השנאה וההדרה במקום דרך הסולידריות החברתית. הייתי בעיר העתיקה לפני חודש, וראיתי שני ילדים זורקים אבנים, שאלתי אותם למה הם זורקים אבנים, הם אמרו לי "זה המשחק שלנו", הלכתי וקניתי להם כדור וצעצועים, הם לא הפסיקו לחבק אותי, העם לא מבין את הכוח שלו".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס