ידיעה כתובה |

: החיים בדרום הר חברון מעיניים פלסטיניות

מדינה נכתב על ידי

פרויקט הארכיון החי הוא פרויקט שמציג את החיים בדרום הר חברון מעיניים פלסטיניות תושבות האיזור, הארכיון החי הוא בחלקו היסטוריה מדוברת, בחלקו פורטל ובחלקו מסד נתונים.
האתר מבקש להנכיח את הכפרים הפלסטיניים בדרום הר חברון בשפתם של התושבים ומתוך נקודת מבטם. האתר כולל אסופה ייחודית של סיפורים, הקלטות, קטעי וידאו וצילומים, שבאמצעותם ניתן "להיכנס" לכפרים ו"לפגוש" את תושביהם. באתר ניתן למצוא גם מאמרים, סרטים ודוחות שתושבי הכפרים בחרו להעלות לארכיון החי.

  • צפו בכתבה של הטלוויזיה החברתית על שטח אש 918 בו נמצא אחד מהכפרים המשתתפים בפרויקט:

שטח אש 918 – לקראת הכרעת בג"צ (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ב"שטח אש 918" שבדרום הר חברון, שמתפרש על 30,000 דונם, מתגוררות כ-1,300 נפשות ב-12 כפרים. רוב התושבים חיים במערות או בסביבתן ומתפרנסים מחקלאות ומרעיית צאן. מ-1999 התושבים חיים תחת איומי הריסה, פינוי ונישול מכיוון שצה"ל הכריז על אזור מגוריהם - שטח אש. למרות שצה"ל אינו מתאמן יותר באש חיה בשטח ושני הבסיסים הצבאיים שהיו באזור שטח האש פורקו, עמדת המדינה היא ש"השטח נחוץ לצורך שמירה על הכשירות הנדרשת לכוחות צה"ל". השבוע (23/3/2016), ידון בג"ץ בעתירת התושבים לאחר שניסיונות הגישור בין התושבים למדינה כשלו. למידע נוסף.
הופק ע"י: | עלה ב: 21/03/2016

האתר זמין בשפות ערבית, עברית ואנגלית. 

בשלב הזה, ניתן "לבקר" בכפרים ג'ינבה, סוסיא, טובא ואום אל-ח'יר. בקרוב יעלו לאתר כפרים נוספים. בעמוד הפייסבוק של הארכיון החי ניתן למצוא חדשות ועדכונים שיעלו תושבי כל אחד מהכפרים. 

אום אל ח'יר. מתוך אתר הארכיון החי.

אום אל ח'יר. מתוך אתר הארכיון החי.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס