ידיעה כתובה |

: האדמות הנותרות של אל-עראקיב בסכנה

חברה נכתב על ידי

"איום הייעור על אל-עראקיב חזר." כך נכתב בעמוד הפייסבוק של פורום דו-קיום בנגב.

לאחר מאבק ממושך של תושבי אל-עראקיב ותומכיהם למנוע הריסה של שטחים מאדמותיהם שקק"ל טרם החלה את עבודתה בהם, בבוקר יום ראשון, ה-17 ביולי, טרקטורים של קק"ל החלו לעבוד על האדמות הנותרות של אל-עראקיב. קק"ל ממשיכה בעבודות על הקרקע של אל-עראקיב, למרות המלצתה של שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופטת נחמה נצר, שלא לעשות שינויים בלתי הפיכים בקרקע כיוון וזו עדיין נתונה לדיון משפטי. משהחלה העבודה, התארגנו תושבי אל-עראקיב למחאה כנגד העבודה על אדמותיהם.

הטרקטורים של קק"ל על אדמות אל-עראקיב. (צילום: פורום דו-קיום בנגב)

הטרקטורים של קק"ל על אדמות אל-עראקיב. (צילום: פורום דו-קיום בנגב)

עבודות הקק"ל נעשות עם אבטחה כבדה של יחידת יואב. ביום שני, ה-18 ביולי, נעצרו שני ילדים ושוחררו בהרחקה מעבודות הקק"ל, וביום שלישי ה-19 ביולי, נעצר עוד צעיר נוסף.

נכון להבוקר, רביעי, ממשיכים התושבים למחות על עבודות הקק"ל ועל עיבוד אדמותיהם. שייח' סיאח אל-טורי קרא לכל מי שיכול ויכולה להגיע ולמחות יחד עם התושבים.

למעקב אחר האירועים ניתן להיכנס לדף הפייסבוק של פורום דו-קיום בנגב.

  • צפו: הפגנה שנערכה ברהט למען תושבי אל-ארעקיב בהשתתפות פעילים, תושבי רהט ותושבי הכפר לפני שנתיים. נראה שמאז הנישול לא פסק.

מחכה מתחת לעץ (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מאז ה-25 ביולי 2010 נהרס הכפר אל-עארקיב 70 פעמים, ופינוי התושבים לרהט באופק. כיום חיות כ-22 משפחות באל-ארעקיב בתנאים קשים. בשבוע שעבר, 26.6.2014, התקיימה הפגנה ברהט למען תושבי אל-ארעקיב בהשתתפות פעילים, תושבי רהט ותושבי הכפר. למרות צום הרמאדן הריסות הכפר אל-עראקיב נמשכות. התושבים נאחזים בקרקע כאשר לא מתירים להם אפילו הקמה של צילייה להתגונן מפני השמש.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/06/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס