ידיעה כתובה |

: גם בב"ש יצעדו- בלי אישור משטרתי ובלי תקציב

חברה נכתב על ידי

אחרי שבתל אביב, באשדוד ובחיפה כבר צעדו מצעדי הגאווה השנה, ורגע אחרי המצעד שצפוי להתקיים בשישי הקרוב בחדרה, גם בבאר שבע הכריזו על מצעד גאווה. מעניין שדווקא בבירת הנגב, המשטרה לא מאשרת את קיום המצעד והעירייה? היא במילא מתעלמת מהקהילה בעיר ולא מתקצבת אותה.

השבוע הכריזה הקהילה הגאה בבאר שבע שגם בעירם יתקיים השנה מצעד. בהכרזה על המצעד החליטו המארגנות והמארגנים לשתף את הציבור במאבקים שמתחוללים מאחורי הקלעים כבר שבועות ארוכים ושיתפו: "…בואו נדבר רגע על הקהילה הגאה. קהילה אשר נאלצה ונאלצת להתמודד כל יום עם אלימות, קהילה שסובלת מאי שוויון זכויות, קהילה שאין לה מקום ריאלי בחלוקת התקציבים המדינית והעירונית. קהילה יפהפייה, אמיצה וחזקה שעושה שינויים גדולים וקטנים אבל לפנינו עוד דרך ארוכה. החלטנו שלא עוד, שדי וכי יש צורך במהפכה גאה. כזאת שכבר לא מבקשת אלא דורשת את מה שמגיע לה: אנחנו דורשות.ים שוויון תקצוב וסובלנות".

מרבית הפעילות הגאה בבאר שבע וגם בישובים שסביבה, מתרכזת בבית הגאה בעיר. הבית מהווה מרכז מפגש ופעילות ללהט"בים מהאזור ומתקיימים בו מפגשים, קבוצות קריאה ואירועים נוספים. הבית, שהוקם לפני כשנתיים כעמותה, מתוקצב ע"י חברי הקהילה בלבד אשר משלמים דמי חברות המשמשים לתקציב המינימלי הדרוש להפעלת המקום, אך גם תקציב זה עומד להגמר. "אז כאמור, אין לנו תקציב. חוסר תקציב מבחינתנו משמעותו חוסר הכרה ואנחנו דורשות.ים הכרה. חוסר תקצוב משמעותו הפקרת הקהילה הגאה ואנחנו דורשות.ים לקיחת אחריות. עיריית באר שבע לא מתקצבת את הקהילה הגאה כפי שקורה ברוב המקומות בארץ. עיריית באר שבע מסרבת לקיים מצעד בבאר שבע. בבאר שבע לא היה מצעד מעולם. העיר באר שבע שממתגת את עצמה כעיר מטרופולין ו'סייבר' נמצאת מבחינת הקהילה הגאה 50 שנים אחורה", מסבירות מארגנות המצעד.

13510734_10154385225403534_1350920474_n

פעילים ופעילות מבאר שבע במצעד הגאווה באשדוד. צילום: יעל נודלמן

נראה שלא רק עיריית באר שבע מתנגדת לקיום המצעד, "מעל לחודש שאנחנו בתהליכים מול משטרת באר שבע במטרה לייצר תהלוכה גאה בעיר ואישור לתהלוכה אין. למה? התשובה היא : כל מה שעולה בדעתכםן…". לאחר שהתייאשו מהתעקשויות המשטרה, מסבירים מארגני המצעד כי האופצייה לפנות בעניין לבג"ץ נמצאת גם כן על הפרק ובכל מקרה הם מזמינים את הציבור להגיע למצעד שיהיה בעל אופי הפגנתי, "אנחנו מאמינות.ים שהדרישה שלנו מהממשלה היא דרישה של כולנו . הדרישה שלנו מעיריית באר שבע היא רק דוגמא לעיר מטרופולין שחייבת לצאת מהארון כמו ערים רבות אחרות. עיר המתקצבת , נוהגת בשיוויון ובסובלנות, צריכה להיחשב כמי שמתנהלת התנהלות תקינה של כל עיר במדינת ישראל. לא נשתוק יותר אל מול כל החוסרים הללו, לא נשתוק יותר אל מול חוסר השוויון, לא נשתוק אל מול הפקרתנו לאי סובלנות ולאלימות לא נשתוק יותר אל מול חוסר ההכרה! אנחנו צריכות.ים אתכןם, את כולכםן – הצטרפו אלינו למהפכה. המהפכה הזאת של כולנו".

מצעד הגאווה בבאר שבע יתקיים ב14/07/16.
לפרטים נוספים.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס