ידיעה כתובה |

: לא רק אלאור אזריה הוציא להורג באותו יום?

מדינה נכתב על ידי

עדיויות חדשות שמפרסם ארגון "בצלם" חושפות את האפשרות שלא רק עבד אל-פתאח א-שריף הוצא להורג ב24/03/16.

מעדויות שהגיעו ל"בצלם" עולה חשד כי במהלך האירוע בחברון ב-24/03/16 שבו, ככל הנראה, הוציא החייל אלאור אזריה להורג את עבד אל-פתאח א-שריף, מעשה שעליו עומד כעת  לדין, הוצא להורג קודם לכן גם רמזי אל-קסראווי. זאת לאחר שא-שריף ואל-קסראווי דקרו חייל, שעל-פי פרסומים בתקשורת נפצע באורח קל.

העדים מסרו לארגון "בצלם" כי בשלב שבו א-שריף ואל-קסראווי שכבו פצועים על הכביש, כאשר ברור היה שלא נשקפת מהם סכנה לאיש, ועוד לפני הגעת הכוחות הנוספים והחובשים למקום, חייל (או קצין) ניגש לאל-קסראווי וירה בראשו או בצווארו שתי יריות מטווח של מטרים ספורים. לאחר מכן, בשלב מאוחר יותר של האירוע היו שניהם עדים לירי של אזריה בראשו של א-שריף, שתועד במצלמתו של מתנדב בצלם עימאד אבו שמסיה.

  • צפו בתיעוד הווידיאו שצולם על ידי נור אבו עיישה:

  • צפו בתיעוד הווידיאו שצולם על ידי אמאני אבו עיישה:

סביר להניח שבידי הצבא תיעוד וידיאו של האירוע המלא ממצלמות האבטחה הצבאיות המוצבות במקום, שיאפשר לאשש או להפריך את עדותם, אך ארגון "בצלם" הודיע לאחרונה כי הוא מפסיק את התקשרותו עם צה"ל ולכן ככל הנראה הארגון לא יפנה אל הצבא כדי שזה יחקור את האירוע.

בארגון מספרים כי מאז אוקטובר התקבלו אצלם דיווחים רבים על "מדיניות המתירה ,ירי על-מנת להרוג, באירועים שבהם פלסטינים פגעו או ניסו לפגוע באנשי כוחות הביטחון או באזרחים ישראלים, גם כאשר לא נשקפה לאיש סכנת חיים מידית וממשית או שניתן היה להתגבר עליה מבלי לגרום לתוצאה קטלנית. למרות זאת, עד היום מקרים אלה כמעט שלא נחקרו ואף אזרח או איש כוחות ביטחון לא הועמד לדין בגין יישום מדיניות זו. זאת, למעט המקרה של סמל אזריה, שמשפטו עדיין מתנהל. חמור מכך: מדיניות זו של פתיחה באש זוכה לגיבוי מלא של בכירים בדרג הפוליטי והצבאי. רשויות אכיפת החוק – הצבאית והאזרחית – מעדיפות שלא להתמודד עם מקרים אלה ובמקום זאת, לעצום את עיניהן אל מול מציאות זו ובכך להכשירה ולאפשר את התמשכותה".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס