ידיעה כתובה |

: צועדים בדרך אחרת -קמפיין להזזת מצעד הדגלים

מדינה נכתב על ידי

בכל שנה מתקיים ביום ירושלים מצעד "ריקוד הדגלים" המסורתי, אשר הפך במרוצת השנים במה לגזענות ושנאה ולוונדליזם בעיר העתיקה. השנה יחול יום ירושלים בסמיכות לרמדאן ובשיא ההכנות לחג. מועד תחילת הרמדאן נקבע על פי הירח ועדיין לא ידוע מתי יחל החג, ב-6 או ב-7 ביוני. אם יחול החג ב-6 ביוני, ייתקיים המצעד במקביל לתפילה החגיגית הראשונה של החג.

בשנה שעברה, במקביל למצעד, התקיימה הפגנת נגד של "ירושלים לא שותקת לגזענות", ומצעד הפרחים של "פורום תג מאיר":

רוקדים גזענות (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מצעד "ריקוד הדגלים" המסורתי שנערך ביום ירושלים נהיה במה לגזענות ושנאה ולוונדליזם בעיר העתיקה. ב-17.5.2015 נחגג יום ירושלים ה-48 בצעדה זו ממערב העיר, דרך הרובע המוסלמי לכותל המערבי. כנגד אירוע זה, התקיימה הפגנת נגד של "ירושלים לא שותקת לגזענות", ומצעד הפרחים של "פורום תג מאיר". להרחבה בנושא: הפרח ש(כמעט) סיכן את מצעד הדגלים בירושלים ב"שיחה מקומית"
הופק ע"י: | עלה ב: 19/05/2015

כמו כן בשנה שעברה, בתגובה לעתירה שהגישה "עיר עמים", עמד בית המשפט העליון על חובתן של הרשויות לאפשר חופש תנועה של התושבים במהלך המצעד ולמנוע אירועי גזענות ואלימות. העובדה שהשנה יום ירושלים חל בסמיכות לרמדאן, מחייבת לפעול ברגישות גבוהה יותר על ידי כך שיימנע מהמצעד לעבור ברובע המוסלמי ויתאפשר לתושבי הרובע לחגוג את חגם.

"עיר עמים" יצרה אתר לקמפיין דרישה לשנות את תוואי המצעד באמצעות מכתב שיישלח לראש הממשלה, השר לבטחון פנים, ראש העירייה ומפקד המחוז. ניתן להיכנס לאתר ולשלוח דרכו מכתב לרשויות בדרישה לשנות את תוואי המצעד כך שלא יעבור ברובע המוסלמי. המכתב יישלח לראש הממשלה, השר לבטחון פנים, ראש העירייה ומפקד מחוז ירושלים.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס