תמלול הכתבה: ממשלת אינתיפאדה – הביתה

קריאות: יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים! יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים!
זהבה גלאון: אני רוצה לספר לכם שאתמול שלחתי מייל לאלפי אנשים כדי להזמין אותם להפגנה הזאת ואנשים כתבו לי שהם חוששים לצאת מהבית. אנשים חוששים וזה בגלל שיש לנו ראש ממשלה שאין לו דרך, אין לו חזון, שום מחשבה על העתיד. ראש ממשלה שהדבר היחיד שהוא יודע לעשות זה לברוח מאחריות.
קריאות: ביבי הביתה! ביבי הביתה!
אילן גילאון: ואני רוצה לומר לאחיי היהודים, הצעירים שביניכם בעיקר, אל תלכו אל מעשי הנקמה ואל תלכו לקחת את החוק בידיים. הנקמה היא חומר הבעירה החזק ביותר כדי להנציח את שפיכת הדמים הזאת.
קריאות: שום סוג של נקמה לא יביא נחמה!
הימין שבשלטון לא יביא שום בטחון!
אילן גילאון: ולך תשב עם הבן אדם, עם אבו מאזן, וכאשר אתה אומר ללא תנאים מוקדמים, ברור לגמרי שאתה מנסה לחרטט אותו, כי כאשר אתה תדבר איתו ללא תנאים מוקדמים באופק ייבנו עוד דירות. ויש צורך בדירות, אבל לא במקום שאתם בונים אותן. תפסיק את הבניה לאלתר. תעשה בכל השטחים הכבושים.
עיסאווי פריג': צריך אלטרנטיבה, וזה שם המשחק. ואני פונה לחבריי, באמת חבריי, מהמחנה הציוני: צריך אלטרנטיבה ולא לעקוף מימין. צריך אלטרנטיבה, אדוני ראש המחנה הציוני, סגר זאת לא אלטרנטיבה. אנחנו מאמינים שאנחנו ערבים ויהודים, יהודים וערבים, יכולים לחיות כאן בשלום. אנחנו מאמינים, חברים.
מיכל רוזין: אנחנו כאן הערב לזעוק מול בית ראש הממשלה, שאנחנו לקראת אינתיפאדה שלישית. אינתיפאדה שמנוהלת ומונעת על ידי ילדים. כן, ילדים. זהו הדור הצעיר של הכיבוש, נערות ונערים שנולדו במדיניות השקרית של ניהול הסכסוך. הם גדלו על הקיפאון המדיני, ללא עבר, הווה, עתיד.
תמר זנדברג: אין ואין ואין, מעולם לא היה ומעולם לא יהיה פתרון כוחני לסכסוך פוליטי. זה לא חשוב כמה אקדחים נישא ברחובות וזה לא חשוב כמה ניטרולים אנחנו נצלם בסלולרים שלנו, וזה לא חשוב כמה הרשאות פתיחה באש אנחנו נקל וזה לא חשוב כמה בתים נהרוס ולא חשוב כמה מעצרים ללא משפט נבצע.
מיכל רוזין: יש פתרון. שולחן המשא ומתן עומד יתום כבר שנים, בלי יוזמה מדינית, בלי חזון, בלי עתיד ובעיקר ללא פתרון אמיתי, ללא פתרון שיאפשר לנו בישראל ובפלסטין לחיות בשלום ובשכנות טובה.
קריאות: ביבי, נמאסת, לך הביתה!

סוף תמלול הכתבה: ממשלת אינתיפאדה – הביתה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס