ידיעה כתובה |

: קיבל מכות רצח, נפצע, ונשלח למעצר בית?!

חברה נכתב על ידי

מיסם אבו אלקיעאן, שעובד בסופרמרקט במרכז ת"א, הופל אל הקרקע והותקף ע"י כעשרה שוטרי מג"ב בלבוש אזרחי. לאחר שנפצע, לא קיבל טיפול רפואי ראשוני, נלקח לחקירה ולאחר מכן נשלח למעצר בית. עשרות מפגינים התאספו ומחאו במקום נגד התקיפה הגזענית.

העובד, תושב חור'ה, יצא ממקום עבודתו לזרוק זבל ונתקל בשני שוטרים בלבוש אזרחי (ייתכן כי לא בתפקיד) שדרשו ממנו תעודת זהות. העובד ביקש מהאלמונים להזדהות בעצמם והם בתגובה תקפו אותו פיזית. האירוע נמשך זמן רב כשהשוטרים הזמינו תגבורת והכו קשות את העובד בעודו שוכב על המדרכה ברחוב. לאחר שנפצע, הוכנס לניידת משטרה ונאזק, רק מאוחר יותר הובל אזוק לבית החולים איכילוב לקבלת טיפול רפואי.

מיסם אבו אלקיעאן. לאחר התקיפה והמעצר.

מיסם אבו אלקיעאן. לאחר התקיפה והמעצר.

בשעה 02:05 לפנות בוקר (23.05.2016) בית משפט השלום בת"א הורה לשחרר את מיסם אבו אלקיעאן אך הוחלט כי יועבר למעצר בית של יומיים. בנוסף, אלקיעאן קיבל באופן שערורייתי צו הרחקה של שבוע מת"א – מה שימנע ממנו להגיע לעבודתו ומהווה בפועל קנס כספי.

עורך דינו של אבו אלקיעאן, דרוויש נאשף אמר בראיון ל- arab48.com כי "מה שהתרחש קרה כתוצאה מאווירת ההסתה והגזענית נגד האזרחים הערבים, מה שהשפיע גם על התוקפים. זאת לא הפעם הראשונה וזה לא מפתיע."

כמה עשרות מפגינים התאספו אתמול בערב (23.05.2016) במקום התקיפה ליד כיכר רבין בת"א וצעדו יחד עם מספר בני משפחת אלקיעאן בצעדת מחאה אל עבר בית החולים איכילוב. שם, מנעה המשטרה מבני המשפחה להיפגש עם בנם. המפגינים צעקו "האלימות מתחילה במשרדי הממשלה!", "ביטחון לעובדים – ערבים ויהודים!" ו"משטרה גזענית – לא מגינה עליי!".

יונתן ברייס, פעיל תנועת מאבק סוציאליסטי שהשתתף בהפגנה סיפר כי כמה עשרות פעילים הספיקו להגיע להפגנה שהתארגנה תוך כמה שעות למרות שלא זכתה לפרסום רחב ברשת. לדבריו, תקיפות מהסוג הזה הן תוצאה של המדיניות הממשלתית של הסתה גזענית והתרת הדם של ערבים-פלסטינים. הוא הוסיף כי "הזעם שיש ברחוב נגד האלימות המשטרתית מקיף יותר מאותם עשרות שהגיעו אתמול להפגנה. לכן יש צורך לארגן הפגנות גדולות יותר מול תחנות המשטרה, כבר בזמן הקרוב, כדי להראות למשטרה שההתקיפות הגזעניות הברבריות שלה לא יעברו בשקט."

haf tkifa

ההפגנה אתמול בערב. (22.05.2016)

  כתבות ווידאו שחבל לפספס