ידיעה כתובה |

: ספר צביעה למען ילדי פליטים

תרבות נכתב על ידי

ספר צביעה יוצא דופן העוסק בחייהם של ילדות וילדים יוצא לאור על ידי עמותת "אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים" בשיתוף עם כותבים ומאיירים.

ספרי צביעה הפכו לטרנד ו"חזרו לאופנה". אחד מספרי הצביעה הרבים שיוצאים לאור בתקופה זו הוא הספר של עמותת "אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים". הספר "בכל צבעי הקשת" מלא באיורים העוסקים בחייהם של ילדות וילדים. לדברי העמותה, הוא מעצים ערכים כמו חמלה, קבלה עצמית וקבלת השונה.

39 מאיירות ומאיירים ציירו ותרמו איורים העוסקים בחייהם של ילדות וילדים. הציורים נוצרו בהשראת שירי הילדים "אני תמיד נשאר אני" של דתיה בן דור ו"והילד הזה הוא אני" של יהודה אטלס. השניים הסכימו לתרום את השימוש בשירים לספר. בין המאיירים שתרמו לספר נמצא דוד פולונסקי (המעצב האמנותי של הסרט "כנס העתידנים", אייר ספרי ילדים כמו "על עלה ועל אלונה" ו"טינקרטנק") ורותו מודן (זוכת עיטור כריסטיאן אנדרסן לספרות ילדים ונוער על האיורים של הספר "אבא בורח עם הקרקס").

את השקת הספר יחגגו ביריד שיתקיים בתל אביב ביום שבת, 04.06.16. במהלך היריד מתוכנן שיח עם יהודה אלטס, שכאמור, חלק מהאיורים בספר צוירו בהשראת שירו "הילד הזה הוא אני".

האיור שתרם דוד פולונסקי לספר בהשראת שירה של דתיה בן דור. מתוך עמוד הפייסבוק של עמותת "אליפלט".

האיור שתרם דוד פולונסקי לספר בהשראת שירה של דתיה בן דור, מתוך עמוד הפייסבוק של עמותת "אליפלט".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס