ידיעה כתובה |

: הרג בתאונת עבודה

חברה נכתב על ידי

היום, 05.05.16, מג'די חאלד סאלם נהרג לאחר שנפל מפיגום גבוה באתר בנייה בקיבוץ מעגן מיכאל.

זה היה יומו הראשון בעבודה של מג'די חאלד סאלם, בן 25 מדיר חנא. הוא היה סטודנט לרפואה בחודשים האחרונים ללימודיו. סאלם נפל מפיגומים בגובה של בין שמונה לעשרה מטרים, באתר בנייה בקיבוץ מעגן מיכאל. הוא ספג פגיעה קשה בראשו והיה מחוסר דופק כאשר כוחות ההצלה הגיעו למקום. המאמצים להחיות אותו נכשלו והוא נפטר.

רק אתמול, 04.05.16, דיווחה "הקואליציה למאבק בתאונות בניין" כי עובד כבן 50 נחבל בראשו באתר בנייה בשוהם ופונה לבית החולים תל השומר.

לפני מספר ימים, 02.05.16, דווח על עובד שנפצע באורח קשה כאשר נפל מגובה הקומה השלישית באתר בנייה בבאר שבע. הוא פונה לבית החולים סורוקה עם חבלות ראש ושברים בגפיים. הדס תגרי, מנהלת הקואליציה למאבק בתאונות בניין, מספרת כי כחודש לפני כן הייתה תאונה באותו אתר ושמפקח שהגיע למקום בעקבות התאונה מצא ליקויים קשים. לדוגמא: העדר מעקות, מנוף ללא טסט והעדר אישור חשמלאי. לאתר הוצא צו סגירה אך ניתן אישור לחידוש העבודות, למרות שליקויים רבים לא תוקנו.

"מג'די סאלם הוא ההרוג ה-12 בתאונות בניין מתחילת השנה. בתקופה זו דווחו גם 85 פצועים באורח קשה עד בינוני. ריבוי הפגיעות הוא תוצאה של הפקרות בטיחותית חמורה באתרי הבנייה ושל סירובו העיקש של משרד הכלכלה לתגבר את מצבת מפקחי הבטיחות ולו במפקח אחד על אף התרעות חמורות של וועדת העבודה והרווחה של הכנסת", אומרת הדס תגרי. "בהקשר זה יש לציין כי רובם המכריע של ההרוגים הם אזרחים ערבים, פלסטינים ועובדים זרים, ומתעוררת תחושה קשה מאד כי עובדה זו תורמת לאדישות המחפירה כלפי ביטחונם של העובדים."

"הקואליציה למאבק בתאונות בניין" הוקמה בדצמבר 2015. בקואליציה חברים הארגונים קו לעובד, מען, רופאים לזכויות אדם, האגודה לזכויות האזרח בישראל והמכון לאחריות תאגידית ונמצאים בה פעילים ופעילות נוספים. מטרת הקואליציה להעלות את המודעות למחדלים בענף זה ואף לשנות את המדיניות הקיימת.

פועלי הבניין שקופים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בשנת 2015, נהרגו 34 פועלים בתאונות עבודה ומאות נפצעו. 17 פקחים בלבד אחראים על הבטיחות של כ-200 אלף עובדים המועסקים בענף הבנייה בישראל. משמרת מחאה התקיימה מול משרד הכלכלה ביום שלישי, 9/2/16.
הופק ע"י: | עלה ב: 11/02/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס