ידיעה כתובה |

: העתיד של מצפה נפתוח

סביבה נכתב על ידי

10,000 התנגדויות לבנייה במצפה נפתוח הוגשו לותמ"ל (הועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור), כך מדווחים בארגון "מגמה ירוקה". 

מצפה נפתוח הוא ריאה מיוערת הצמודה לשכונת רמות בירושלים. נמצאים בו צבאים, שועלים, ציפורים נדירות וצמחים ייחודיים. 1,400 יחידות דיור מתוכננות להיבנות במקום. התוכניות מקודמות בהליך מהיר, דרך הותמ"ל, ועדה העוקפת את ועדות התכנון הרגילות.

על פי דו"ח של אורי בר שישת, מתכנן ערים, ישנן לפחות 60,000 עתודות ליחידות דיור בירושלים. מסיבה זו, מתנגדי התוכנית טוענים כי בשלב זה אין צורך בבנייה במצפה נפתוח. במקביל לתוכניות הבנייה בותמ"ל, מקודמת גם תוכנית לפארק טבע עירוני במקום, דרך ועדות התכנון הרגילות. לתוכנית הפארק שותפה גם עיריית ירושלים, שמתנגדת בתוקף להרס המקום. אך כאמור, הליך הותמ"ל הינו הליך תכנוני מהיר יותר מההליך של ועדות התכנון הרגילות.

כאמור, תושבי ירושלים וארגוני סביבה הגישו התנגדויות לתוכנית הבנייה של הותמ"ל. אורי נחמני, מובילת המאבק להצלת הרי ירושלים וחיזוק העיר פנימה, מטעם "מגמה ירוקה": "הציבור משמיע את קולו ומבקש מהועדה המחוזית שלא לבנות במצפה נפתוח. הבנייה המתוכננת איננה תורמת לפתרון משבר הדיור, שכן הבנייה היא בנייה לעשירים בלבד, ולא תעזור לצעירים כמוני. הותמ"ל צריכה להפסיק לבנות במקומות שצריכים להיות שמורות טבע, ולהתחיל לחזק את העיר מבפנים."

צילום: ארגון "מגמה ירוקה"

צילום: ארגון "מגמה ירוקה"

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס