ידיעה כתובה |

: מוסיקה עובדת

חברה נכתב על ידי

המורים במרכז המוסיקה ראש העין חתמו על הסכם קיבוצי וב"מען" חוגגים בכנס "מוסיקה עובדת". 

אלפי מורים למוסיקה מלמדים במרכזים עירוניים וקהילתיים ברחבי הארץ בשכר נמוך, לעיתים ללא זכויות סוציאליות וללא תשלום בתקופת החופשות. מורי ראש העין נהנו, עוד לפני ההסכם הקיבוצי, מתלוש שכר ותשלום לפנסיה, אבל לא היה להם סולם שכר והם לא קיבלו תשלום עבור חודשי הקיץ, או עבור ניהול הרכבים ותזמורות.

המאבק התנהל במשך יותר משנתיים. במהלך המאבק היו ארבע הכרזות על סכסוך עבודה, שביתה, קונצרט מחאה מול העירייה, התדיינות בבית הדין לעבודה ומאבק ציבורי שגייס את ההורים ואת תלמידי המוסיקה. לבסוף הושג הסכם קיבוצי שהעלה את המשכורות הממוצעות של המורים ב-15% והסדיר את השכר בחודש אוגוסט. בנוסף, ההסכם יצר רצף תעסוקתי והוא מתגמל על תארים אקדמאים, על ניהול הרכבים ותזמורות ועל ותק. שכרם של מורים וותיקים עלה ביותר מ -20%.

לטענת ארגון העובדים מען, לעומת המורים במרכז המוסיקה ראש העין, ברוב מרכזי המוסיקה והמתנ"סים, אלפי מורי מוסיקה מועסקים כ"קבלנים בחשבוניות" או כפרילנסרים. "למעשה מדובר בעובדי קבלן המועסקים בשכר עלוב וללא ביטחון תעסוקתי. רובם מתרוצצים בין מספר מקומות עבודה במאמץ להשיג עוד כמה שיעורים ולפרנס את משפחתם. כל זאת בחצר האחורית של המעסיק הציבורי, עיריות ובתי ספר שאמורים לתת לילדים ולנוער חינוך חינם."

"אסור להשלים עם המצב הבלתי נסבל שמורים למוסיקה, בעלי כישרון ותארים אקדמאיים, מלמדים את ילדינו בתנאי עבודה פוגעניים, שמשדרים שאין הערכה לעבודתם. קבוצת המורים של ראש העין, שהפכו את עירם למרכז מוסיקה בינלאומי, עשו את הצעד הראשון במסע הארוך לקראת העסקה הוגנת של מורי המוסיקה בישראל", מוסיפים ב"מען".

לרגל האחד במאי, יחגגו ב"מען" את ההישג של המורים במרכז המוסיקה ראש העין, בכנס "מוסיקה עובדת". בכנס יתקיימו הופעות וגם נאומים.

"מוסיקה עובדת", בית היוצר בנמל תל אביב, יום שבת, 30.04.16.

ההזמנה לאירוע

ההזמנה לאירוע

  כתבות ווידאו שחבל לפספס