ידיעה כתובה |

: יום כדור הארץ – היום בפארק הקישון

סביבה נכתב על ידי

בכינוס שנערך בניו יורק, לציון יום כדור הארץ, הצטרפו באופן רשמי 175 מדינות למלחמה במשבר האקלים והתחייבו להאט את התחממות כדור הארץ. השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, השתתף גם הוא בכינוס והתחייב להפחתת הפליטות של גזי חממה, אך נראה שביחס לשאר מדינות העולם היעדים שהוצגו לא דרסטיים מספיק כדי לחולל שינוי אמיתי שנוכל להרגיש בו עוד בימינו.

מור גלבוע, מנכ"ל "מגמה ירוקה: "יום כדור הארץ הוא יום של מעורבות אזרחית בכל העולם וגם בישראל נציין אותו בסימן חיזוקה של החברה האזרחית בישראל, הגברת שיתופי הפעולה בתוכנו והגברת המעורבות והשתתפות הציבור בתהליכי קבלת ההחלטות במדינה, כך שיפעלו לטובתם ולמענם. יום כדור הארץ נחגג בעשרות ערים ברחבי העולם וגם בישראל אנחנו מבינים שעדיין לא מאוחר לשנות את המציאות הסביבתית הגלובלית ושרק אם נפעל ביחד נוכל להשפיע לטובה על המדיניות הסביבתית- חברתית של מדינת ישראל למעננו ולמען הדורות הבאים שיחיו כאן אחרינו. אנחנו משגרים קריאה חד משמעית לממשלת ישראל לעשות יותר למען איכות החיים של כלל תושביה. אנחנו דורשים מהממשלה לעצור את התכניות להרחבת התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה ולקדם תכנית לאומית לצמצום הדרגתי של התעשייה שם. ישראל חייבת ליישר קו עם האתגר העולמי לעצור את ההתחממות הגלובלית באחת וחצי מעלות. לפיכך, חייבת הממשלה לקבוע יעדים אבסולוטיים ומאתגרים לצמצום פליטות גזי חממה עד שנת 2030".

די להרס האקלים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

היום (30/11/2015) נפתחה בפריז ועידת האקלים העולמית בהשתתפות מנהיגים רבים מרחבי העולם. ביום שישי האחרון, 27/11, נערכו צעדות בתל אביב ובכנרת בקריאה למנהיגים לעודד שימוש באנרגיה ירוקה.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/11/2015

ארגוני הסביבה בחרו לציין השנה את יום כדור הארץ בעיר חיפה, הסובלת מזיהום אוויר כבד ופעילות בלתי פוסקת של התעשייה הפטרוכימית באזור, בקריאה לקידום אנרגיות מתחדשות ונקיות שיפחיתו את הסיכונים הבריאותיים ויבטיחו איכות חיים גבוהה לאזרחי ישראל כולה.

מטרת היום היא לציין את חשיבות השמירה על איכות הסביבה, להעלות את המודעות ליכולתו של האדם להשפיע לטובה על הסביבה באמצעות התנהלות יום-יומית מקיימת ומתחשבת. האירוע כולל הופעות חיות, סדנאות ומיצגי ענק ייחתם בהכרזה המסורתית על "שעת כדור הארץ" בה נכבה כולנו את האור וצפוי להסתיים ב-17:00. החל מהשעה 17:00 יתקיימו דיונים "מחזון למציאות"- של תנועת האקלים הישראלית.

earth day

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס