ידיעה כתובה |

: בנק"י – בסימן איום הפשיזם הגואה

חברה נכתב על ידי ,

הפטיש והמגל המסמלים את מעמד הפועלים, אולי נתפסים כאנכרוניסטיים בקרב רוב הציבור, אך בקרב המאמינים בסוציאליזם וקומוניזם, זה עדיין סמל מאחד. המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) מטפחת את הדור הצעיר שילך בעקבות הדור הוותיק, באמצעות תנועת הנוער הפוליטית בנק"י – ברית הנוער הקומוניסטי.

בסוף השבוע (8-9 באפריל), התקיימה בשפרעם הוועידה ה-20 של בנק"י, בה נבחרו מוסדות התנועה הארציים. כמו כן הוכרז על ההכנות לציון 100 שנות מאבק מעמדי – אינטרנציונליסטי של הנוער הקומוניסטי בארץ. הוועידה התקיימה בסימן איום הפשיזם הגואה. אירוע הפתיחה כלל נאומים ומופעים מוזיקליים ובשבת נערכו דיוני הצירים. בוועידה השתתפו חברי/ות ובעלי תפקיד כגון: ד"ר יוסף ג'בארין, עאידה תומא סלימאן, מוחמד ברכה ועאדל עאמר.

צילום: יחיא אמל ג'בארין

צילום: יחיא אמל ג'בארין


חה״כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת): "הצעירים הם עמוד השדרה של כל חברה ופעילותם חיונית במיוחד כשמדובר בחברה, אשר סובלת מאפליה והדרה עמוקות בצד השלטון. מאות הצעירים שהגיעו היום הם התקווה שלנו והם יובילו את המאבקים של היום ושל העתיד. אנחנו בהנהגת המפלגה נעשה כל שביכולתנו, כדי לקדם עתיד טוב יותר לצעירים במפלגה ולצעירים הערבים והיהודים בכלל״.
צילום: יחיא אמל ג'בארין

צילום: יחיא אמל ג'בארין

אמג'ד שביטה, מזכ"ל התנועה סיפר באתר של מק"י: "הוועידה מתקיימת בצל הידרדרות מסוכנת מאוד לכיוון הפשיזם. אנחנו כקומוניסטים יודעים לנתח את המציאות הזאת, יודעים שפשיזם הוא מפלטו האחרון של המשטר הקפיטליסטי הכושל בהבטחת הזכויות הבסיסיות ביותר לבני אדם. תעמולה זו של הימין משפיעה באופן ישיר על בני הנוער והצעירים, שלעיתים קרובות מגיבים למציאות בהסתגרות או באימוץ עמדות קיצוניות, ואפילו גזעניות. ההתגברות על הסתגרות זו היא האתגר המרכזי העומד בפנינו. המציאות מולידה בעיות רבות, ובראשן סלידתם של צעירים רבים ממחויבות ארגונית ואידיאולוגית – דבר המחליש את המאבקים בהם אנו שותפים בשנים האחרונות."

צילום: יחיא אמל ג'בארין

צילום: יחיא אמל ג'בארין

  כתבות ווידאו שחבל לפספס