ידיעה כתובה |

: מול הגזענות: פרחים ליולדות באשר הן

חברה נכתב על ידי

אפשר גם אחרת- בעקבות ההפרדה בין יולדות ערביות ליהודיות במספר בתי חולים, ובעקבות דבריו של ח"כ סמוטריץ' התומכים בהפרדה – יגיעו פעילי "תג מאיר" למחלקת היולדות בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים ויחלקו פרחים ליולדות באשר הן: יהודיות וערביות.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) התייחס אמש (05/04/16) בחשבון הטוויטר שלו להפרדה הקיימת בבתי חולים מסויימים בין יולדות ערביות ליולדות יהודיות, "אשתי ממש לא גזענית, אבל אחרי לידה היא רוצה לנוח ולא את החפלות ההמוניות המקובלות אצל משפחות היולדות הערביות". התגובות ברשתות החברתיות לא איחרו לבוא ונראה כי אפילו חבריו של סמוטריץ' למפלגה ושותפיו לצד במפה הפוליטית, ביקרו את האמירה הגזענית. אפילו ראש מפלגתו של סמוטריץ, נפתלי בנט, ביקר את האמירה של חברו לסיעה ובחר לשתף פוסט ישן שבו כתב על חוויותיו עם אביו בבית החולים רמב"ם בחיפה. "בבית החולים אין משמעות לגזע, דת, צבע, נטייה מינית, עמדה פוליטית. כולם בני אדם", כתב באוגוסט 2015. לפוסט הוא הוסיף מאוחר יותר גם את הכיתוב: "חביב אדם שנברא בצלם' (אבות ג', י"ד), כל אדם. יהודי או ערבי".

12417899_10154186512130921_7255277141182640633_n

ביקורות על הגענות של סמוטריץ'. עיצוב: Ran Lutski

אלא שסמוטריץ' עצמו לא רק שלא התנצל, אלא פרסם התייחסויות נוספות לנושא: "האמת היא שזו לא רק נוחות. יש מלחמה כבר מאה שנה בארץ הזו בין יהודים לערבים, ולכן טבעי שאשתי לא תרצה לשכב ליד מישהי שהרגע ילדה תינוק שאולי ירצה לרצוח את התינוק שלה עוד 20 שנה. הכי טבעי והכי נורמלי בעולם". בנוסף טען כי " החיים יותר חזקים מהכול. יש פערים מנטליים ולשני הצדדים יותר נוח להיות עם עצמם. זו ממש לא גזענות".

דווקא מול ההתבטאויות הגזעניות והמפרידות של סמוטריץ', נראה כי יש לא מעט אנשים שלא מסתפקים בגינוי הצהרותיו על גבי דפי הפייסבוק, אלא מוכנים לקום ולפזר אור בשטח. היום (06/04/16) יגיעו פעילי ופעילות ארגון " תג מאיר: אור במקום טרור" לחלק פרחים ליולדות בבית החולים הרסה הר הצופים שבירושלים. בכוונת הפעילות לחלק פרחים ליולדות באשר הן- יהודיות וערביות והן מזמינות את הציבור לקחת חלק בחלוקה ולהגיע יחד איתן לבית החולים.

2

חלוקת פרחים של "תג מאיר"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס