ידיעה כתובה |

: בכמאה סניפי בנקים מסרבים לתת שרות לקשישים

חברה נכתב על ידי

מסקר שערכה רשות ההסתדרות לצרכנות בתיאום עם הסתדרות הגמלאים עולה כי 68% מהקשישים אינם מתקשרים למערכת הממוחשבת של הבנק.

הסקר שנערך בקרב מדגם ארצי מייצג של קשישים בגילאי 65 ומעלה חשף כי 32% מהקשישים מדווחים על התקשורת בתדירות כזו או אחרת למערכת הממוחשבת של הבנק כאשר חמישית מהם (6% מכלל הקשישים) עושים זאת לעיתים קרובות. גברים נוטים להתקשר למערכת הממוחשבת בשיעורים גבוהים משמעותית מאשר נשים. המעורבות בהתקשרות למערכת הממוחשבת של הבנק כמעט כפולה בקרב הנוהגים להשתמש במחשב לעומת אלו שאינם (39% לעומת 22%). כמחצית מהקשישים (48%) מדווחים כי הם נעזרים בפקיד שרות בנקאי לניהול חשבון הבנק שלהם. מהם כרבע (26%) נעזרים בו ברוב המקרים של קבלת שרות בנקאי. 52% אינם נעזרים בפקיד שרות בנקאי לניהול חשבון הבנק. 53% מהמשתמשים במחשב נעזרים בפקיד בבנק לעומת 41% שאין להם מחשב. 64% מהמשתמשים במחשב נוהגים גם להיכנס לחשבון הבנק דרך האינטרנט לעומת 36% שלא. עם העלייה ברמת הדתיות יורד שעור המדווחים כי הם נכנסים לחשבון הבנק באמצעות האינטרנט.

יו"ר הסתדרות הגמלאים, שמוליק מזרחי,  אמר בתגובה כי הסקר מחזק את דרישת ארגונו מבנק ישראל להורות לבנקים להמשיך לספק שירותים לגמלאים במתכונת הקיימת תוך הקצאת כוח אדם מקצועי מספיק. לטענתו, בכמאה סניפי בנקים מסרבים לתת שרות לקשישים בנימוק שבטלו את שרות הפקיד בסניף מהם, 66 סניפים של בנק הפועלים, 14 של בנק לאומי והיתר בבנקים אחרים.

מנכ"ל רשות ההסתדרות לצרכנות, עו"ד ירון לוינסון, הוסיף: "לא ניתן לעצור את הקדמה הטכנולוגית אולם יש לעשות זאת בהדרגה, באיטיות ובמידתיות תוך התחשבות והבנה מקסימלית בצרכנים שמתקשים להשתמש בטכנולוגיה זו כמו גמלאים ואחרים ולא להציבם בפני חומה טכנולוגית ממוחשבת שתקשה עליהם לקבל החלטות כלכליות מושכלות".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס