ידיעה כתובה |

: הסרבנית תאיר קמינר נכלאת בשלישית

חברה נכתב על ידי

תאיר קמינר נשפטה אתמול (29.2.16) ל-30 ימי מעצר בעקבות סירובה לשרת בצבא הכיבוש. תקופת מעצר זו היא השלישית שתרצה קמינר, לאחר שכבר ריצתה עונש מעצר של 45 יום בכלא הצבאי.

בתחילת ינואר נכנסה תאיר קמינר, בוגרת הצופים בת 19 מתל אביב, לכלא הצבאי בעקבות סירובה לשרת בצבא. סירובה היכה גלים ברשתות החברתיות וגרר תגובות אשר הגיעו למאות אלפי גולשים בארץ ובחו"ל. כליאתה סוקרה בתקשורת הישראלית והבינלאומית והנושא אף נידון בפרלמנט הבריטי, כאשר חברת הפלרמנט קרולין לוקאס קראה לשחרורה.

טרם התייצבותה לכליאה השלישית אמרה קמינר: "לאחרונה שרי ממשלת ישראל, חברי כנסת וראש הממשלה מנסים לשכנע אותנו ואת העולם שאין דבר כזה כיבוש. אז מהו השלטון בגדה המערבית? האם קיים שם שלטון דמוקרטי? מה תפקידו של הצבא בשטחים? האם ההתיישבות היהודית בשטחים חוקית לפי החוק הבינלאומי? אני מסרבת לשתף פעולה עם הכיבוש, ואני נאבקת כדי שלא ישתיקו את עוולות הכיבוש וקיומו."

תאיר מקבלת תמיכה מ"מסרבות" – רשת סרבנות פוליטית חדשה המחברת את כל מכתבי, יוזמות וקבוצות הסירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת.

מסרבות ללכת בתלם (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הפגנת תמיכה בסרבניות טניה גולן ותאיר קמינר מול הבק"ום בתל השומר אשר מסרבות מטעמים פוליטים של התנגדות לכיבוש, לצבא ולמדיניות ההרסנית של המדינה. תאיר נכלאה לכ-20 יום, שוחררה לסופ"ש והתייצבה שוב תוך שהיא מתכוונת לעמוד על סירובה להתגייס. טניה גולן מתייצבת בפעם הראשונה בבק"ום וצפויה גם היא להישפט למספר שבועות בכלא הצבאי.
הופק ע"י: | עלה ב: 01/02/2016

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס