תמלול הכתבה: לא פקידה ולא טנקיסטית

קריאות: לא פקידה ולא טנקיסטית, סרבנית ופמיניסטית! לא פקידה ולא טנקיסטית, סרבנית ופמיניסטית! 

תאיר קמינר: יצאתי משנת שירות בשדרות, ראיתי שם ילדים שגדלים באזור של מלחמה, ראיתי את ההשפעה של זה עליהם, את הפחד, את השנאה שיש לפעמים. הבנתי שאני לא רוצה לקחת חלק, לא לתרום להמשך השנאה והפחד ולא לקחת חלק בכיבוש.

יסמין יבלונקו: המסר של תאיר הוא מסר שבעיקר אומר שאנשים צריכים להטיל ספק בדברים שמלמדים אותם בבית הספר, שהם מובן מאליו. אם אתה לא מסכים עם הצבא למה הדבר הברור מאליו הוא לא פשוט לא להיות בו. למה בכלל לנסות לשנות מבפנים?

אבישר צארום: אני איש ארץ ישראל השלמה, תומך בהכלת ריבונות על יהודה, שומרון ועזה, אני אפילו פעיל למען הר הבית, מה שאתם לא רוצים, אבל לצד כל זה, למרות שאני מילואמניק פעיל, אני תומך בסרבנות מצפונית גם של אנשים מהשמאל וגם של אנשים מהימין בכל מקום שהיו אנשים שעמדו על המצפון שלהם והמוסר שלהם ואמרו "עד כאן", אלו אנשים שהפכו את החברה לחברה טובה יותר, שהעלו את הרמה המוסרית שלה לרמה גבוה יותר וזה לא משנה אם הם אנשים שהגיעו מהימין או אנשים שהגיעו מהשמאל.

רחל חיות: כולנו חיים בחברה שמצפה מאיתנו כן ללכת, כן להצטיין בצבא, כרטיס ביקור לחברה הישראלית. זה במידה מסויימת כמו לצאת מהארון. ילד שמצהיר "אני מתנגד לצבא, מתנגד לכיבוש", זאת יציאה מאוד אמיצה מהארון ואתה מסתכן באובדן חברים ובאובדן מקומות עבודה.

ראובן קמינר: אנחנו רק התחלנו להיאבק. אנחנו רק התחלנו להיאבק. תאיר, את ככה, בלשון הציונית את חלוצה גדולה מאוד. אבל זה חלוצה של שלום ושל שוויון ושל אומץ ושל דוגמא ושל חברות ושל אהבה.

סוף תמלול הכתבה: לא פקידה ולא טנקיסטית

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס