ידיעה כתובה |

: מעצרים בים וביבשה

מדינה נכתב על ידי

חיל הים הישראלי תקף סירות דיג מול חופי עזה ועצר 9 דייגים. 27 פלסטינים נעצרו בלילה ולפנות בוקר (29.02.2016) בפשיטות הצבא על ערים ומחנות פליטים שונים בגדה המערבית.

מול חופי עזה התרחש היום המחזה שחוזר על עצמו כמעט כל שבוע. כוחות חיל הים הישראלי יורים אש חיה לעבר דייגים פלסטינים בעת עבודתם בלב ים ולאחר מכן עוצרים אותם ומחרימים את סירותיהם. הפעם, לא דווח על פצועים או על נזק לסירות. על פי סוכנות הידיעות מען, 9 דייגים, רובם ממשפחת בכר, נעצרו מול חופי "אל-סודאניה" (שבצפון הרצועה) ונלקחו למקום לא ידוע. שתיים מסירותיהם הוחרמו וככל הנראה נלקחו יחד איתם לנמל אשקלון או אשדוד.

מדיניות המצור הישראלי על רצועת עזה כוללת הגבלות דיג משתנות שמונעות מהדייגים הפלסטינים לדוג במים עמוקים, היכן שהדגה רבה ואיכותית יותר. כשבודקים את המקרים השונים מגלים כי חיל הים יורה ועוצר דייגים במרחקים משתנים מהחוף, לאו דווקא כאשר חצו את הקו שנקבע בהסכמים בין חמאס לישראל.

בגדה כוחות צה"ל פשטו הלילה על מספר בתים באזור ג'נין ועצרו את אחמד סעאידה בן ה-17, אחמד סמודי בן ה-16 וסאמח סמודי גם הוא בן 16, כך על פי מועדון האסיר הפלסטיני. בבית עור שבאזור רמאללה נעצרו שני צעירים בני 20 ובסילואד נעצר עבד חמאד בן 32. עוד כ-20 פלסטינים נעצרו בשכם, שועפאט, חברון וירושלים. עוד דווח בסוכנות הידיעות מען כי אתמול בערב (28.02.2016) כוחות ישראלים השתלטו על בית משפחת דרויש ומנעו מששת בני הבית ללכת עד שלקחו איתם למעצר את האחים יוסף (17) ולית' (18). האחים ממשפחת דרויש הצטרפו אל הנער מוחמד וליד עביד שנעצר קודם לכן לאחר שנפצע ברגלו מכדור שירו עליו חיילים בעיסאוויה.

רקע המעצר של מוחמד עביד, לאחר שנפצע. מתוך דף הפייסבוק 0202

רקע המעצר של מוחמד עביד, לאחר שנפצע. מתוך דף הפייסבוק 0202

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס