ידיעה כתובה |

: דייגים תחת אש

מדינה נכתב על ידי

חיל הים הישראלי ירה הבוקר (11.01.2016) אל עבר סירות דיג של פלסטינים מול חופי בית לאהיא ומנע מהם להמשיך בעבודתם. במקביל, מול חופי רפיח הותקפו דייגים פלסטינים ע"י חיל הים המצרי.

באתר החדשות "ספא" דווח שספינות חיל הים הישראלי ירו אל עבר הדייגים שהצליחו לברוח ולחזור לחוף מבלי שדווח על נפגעים. רשת "אל-קודס" דיווחה כי אש כבדה נורתה הבוקר (11.01.2016) גם ע"י חיילים מצרים אל עבר דייגים ששטו מול חופי רפיח, בתוך השטח הפלסטיני. גם במקרה הזה לא דווח על נפגעים.

ההתקפות על הדייגים הפלסטינים ברצועת עזה מתרחשות כמעט כל שבוע, לעיתים אף מספר פעמים בשבוע, וכוללות ירי ופציעת דייגים, החרמת סירות ומעצרים. בשבוע שעבר, בלילה שבין שני לשלישי דווח באתר החדשות "ספא" על סירות דייג שהותקפו מול הרצועה במרחק כשישה קילומטרים מחופי עזה. על פי הדיווח נורו כשלושה פגזים שהובילו להתלקחות אחת מסירות הדיג, צוות הסירה נטש אותה וניצל בזכות הדייגים בסירות האחרות.

תמונת ארכיון alquds.com

תמונת ארכיון alquds.com

המצור הישראלי על רצועת עזה שנאכף בשיתוף פעולה הדוק עם הצבא המצרי מקשה על דייגי עזה לפרנס את משפחותיהם. הסכמי אוסלו התירו לדייגי עזה להפליג לטווח של 20 מייל ימי. בפועל הדייגים לא הורשו להרחיק מעבר ל-12 מייל. אלה קוצרו לשישה מייל אחרי שנת 2000, ומאז המלחמה על עזה בתחילת 2009 (מבצע "עופרת יצוקה") הטווח המותר לדיג הצטמצם עוד יותר. במים הרדודים יש פחות דגים, ורמת זיהום המים גבוהה יותר בגלל מי השופכין שנשפכים מהחוף מה שמגדיל את הסיכויים לדוג דגים מזוהמים. רמות האבטלה והעוני ברצועת עזה הן מהגבוהות בעולם, מדיניות התקיפות של הדייגים וצמצום שטחי הדיג רק מחריפות את מצוקת הפרנסה ומגדילות את משבר העוני.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס