ידיעה כתובה |

: החכ"ים מבל"ד יושעו מדיוני הכנסת

חברה נכתב על ידי

ועדת האתיקה של הכנסת הטילה את העונש על חברי הכנסת של בל"ד בעקבות פגישתם עם משפחות פלסטיניות שגופות בניהן, אשר נהרגו בעת שביצעו פיגועים, מוחזקות כבר ארבעה חודשים בידי ישראל. הח"כים ניסו לעזור למשפחות להביא את הגופות לקבורה, ראש הממשלה מנסה לקדם חוק שיאפשר להדיח אותם מהכנסת.

חברי הכנסת חנין זועבי, ובאסל גטאס יושעו לארבעה חודשים מדיוני המליאה והוועדות, חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה יושעה לחודשיים אך שלושתם יוכלו להשתתף בהצבעות. ההחלטה התקבלה לאחר קמפיין הסתה מתוקשר שהוביל ראש הממשלה ומקבל גיבוי נלהב כמעט מכל מפלגות "האופוזיציה".

"מפלגת בל"ד שהיא מפלגה אנטי ציונית שחותרת תחת המדינה לא הייתה אמורה להיות בכנסת", אמרה ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני). "יש לנו את פקודות ההגנה שמאפשרים לשר הביטחון להכריז על התארגנות כהתארגנות בלתי חוקית כפי שהוכרז על הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית".
איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) אמרה כי "אתמול שמעתי את מוחמד ברכה אומר בפשטות 'אנחנו לא חצויים אנחנו מאה אחוז פלסטינים'. יש כאן הרבה מאוד ערבים ישראלים שרוצים לחיות בדו קיום אמיתי. בל"ד פשוט נטשו את האנשים האלה" ('ישראל היום' 09.02.2016)
מתוך דף הפייסבוק "במת בל"ד"

מתוך דף הפייסבוק "במת בל"ד"

על פי הצעת החוק שמקדמת הממשלה, ושצפויה לעלות להצבעה ראשונה בעוד שבועיים יוכלו רוב של 90 ח"כים להדיח חבר כנסת אחר בגין העילות הבאות: שלילת קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הסתה לגזענות ותמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל.
נתניהו עלה על בימת הנואמים בכנסת ואמר כי: "אנחנו בעד השילוב של אזרחי ישראל הערביים בחברה, בכלכלה ובמדינה. אנחנו משקיעים בזה מאמצים ומשאבים רבים. אבל באותה עת ודווקא מתוך הראייה הזו, איננו מוכנים לקבל מצב שבו ח"כים יתמכו במשפחות של רוצחי אזרחים ישראלים ויעמדו דום לזכרם של אלה שרצחו את ילדינו, יש גבול, יש דבר כזה שנקרא כבוד לאומי".
דב חנין כתב בדף הפייסבוק שלו: "מהרגע הראשון היה ברור שנתניהו משתמש בפגישה שקיימו הח"כים של בל״ד כתירוץ להמשיך בקמפיין סימון הערבים בישראל בתור אויבים פנימיים. קמפיין שהחל עם 'הערבים נוהרים לקלפיות', המשיך בנאום ההסתה על דם נרצחי הפיגוע בדיזינגוף, ועבר דרך האמירה השקרית שלו על כך ש-'הח"כים הערבים צועדים בהפגנות עם דגלי דאעש', תוך התעלמות מכך שהם מוקיעים את דאעש מעל כל במה ובכל שפה."
חנין זועבי הגיבה אתמול להחלטה ואמרה כי: "יש פוליטיזציה של ועדת האתיקה, בשבילי זו לא הפעם הראשונה. עמיתים שופטים אותי לפי האידיאולוגיה שלהם, לפי העמדות הפוליטיות שלהם. הפעם גם הפנים האמיתיות של השמאל הציוני ומרצ נחשפו."
  כתבות ווידאו שחבל לפספס