ידיעה כתובה |

: פגיעה באדמות חקלאיות בעזה

מדינה נכתב על ידי

יבולים הושחתו לאחר שהצבא ריסס אדמות חקלאיות הסמוכות לגדר המערכת ברצועת עזה (גדר המהווה את הגבול בין מדינת ישראל לרצועה).

במהלך חודש דצמבר מטוסי צבא ריססו יבולים בחומרים קוטלי צמחייה שלוש פעמים, זאת על פי דיווחם של חקלאים פלסטינים מרצועת עזה. הריסוס בוצע בשטחים הנמצאים במרחק של עד 200 מטרים מגדר המערכת (מהשטחים ממזרח למחנה הפליטים אל-בוריג' ועד השטחים ממזרח לח'וזאעה). הדבר נעשה על אף שבשנת 2014 הצבא הודיע שחקלאים מורשים לעבד קרקעות עד למרחק של 100 מטרים מגדר המערכת.

הפעולה גרמה לנזקים כבדים, להשחתת יבולים ולהפסדים גדולים. חקלאים המעבדים אדמות באזורים אלה אמרו לתחקירני ארגון זכויות האדם "בצלם" שהנזקים לגידולים החלו להתגלות יומיים לאחר הריסוס ובתוך מספר ימים התייבשו עליהם של חלק מהצמחים לחלוטין. בשל הרוחות שנשבו, נגרמו נזקים גם לקרקעות המרוחקות יותר מהגדר. שדות שנמצאים במרחק של יותר מ-300 מטרים מגדר המערכת ספגו נזקים.

המקרים הללו אינם יוצאי דופן. במהלך השנתיים או השלוש האחרונות, הצבא ביצע ריסוס מסוג זה פעם או פעמיים בשנה. לפני כן, הצבא שיטח את הקרקע ואת הצמחייה באזורים הצמודים לגדר על ידי דחפורים. במקרים רבים הריסוס לא גורם לנזקים כבדים לגידולים החקלאיים משום שהוא נעשה בשטחים שכמעט אינם מעובדים. הפעם, נזקים כבדים נגרמו משום ששטחים מעובדים רבים נפגעו.

  • צפו במשאל רחוב של הטלוויזיה החברתית אודות המצור על עזה:

האם יש מצור על עזה? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בתגובה למשט לעזה, אמר רה"מ נתניהו שאין מצור על עזה. יום לפני השתלטות הצבא על ספינת המשט לעזה, יצאנו לשאול את הציבור האם לדעתם יש מצור על עזה (28.6.2015).
הופק ע"י: | עלה ב: 01/07/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס