ידיעה כתובה |

: עיתונאי פלסטיני גוסס בכלא, האסירים מגיבים

מדינה נכתב על ידי

שביתת רעב בסולידריות עם העיתונאי הפלסטיני מוחמד אל קיק שכלוא במעצר מנהלי הורכזה היום (28.01.2016) ע"י אסירים בבתי הכלא נפחא ורימון 

האסירים מתנועת "פתח" הודיעו כי ישבתו בשישי-שבת הקרובים בתמיכה באסיר העיתונאי אשר שובת רעב כבר יותר מחודשיים ונמצא במצב בריאותי קשה ביותר. בהודעת האסירים שהגיעה לסוכנות הידיעות "ספא" נכתב כי זהו צעד הסלמה ראשון נגד בתי הכלא הישראלים וכי בשבוע הבא יוכרזו צעדים נוספים בסולידריות עם אל קיק. האסירים קראו בהודעתם לכלל האסירים הפלסטינים, מהארגונים הפוליטים השונים, להכריז על צעדים בתמיכה באל קיק מכיוון ש"אויבינו מנסים לבודד את האסירים ולהפריד ביננו, אנחנו חייבים להיות גוף אחד."

ההכרזות האלה באות על רקע פעילותו הפוליטית של מוחמד אל קיק אשר התנגד בעבר למעצרים שמבצעת הרשות הפלסטינית נגד פעילים פוליטים מתנועת חמאס.

למעלה "הצילו את אל קיק!". בפתק "חופשי או מת", ועל האינפוזיה בצורת פלסטין ההיסטורית "כולנו איתך". קרדיט: arab48/com

למעלה "הצילו את אל קיק!". בפתק "חופשי או מת", ועל האינפוזיה בצורת פלסטין ההיסטורית "כולנו איתך". קרדיט: arab48.com

אתמול (27.01.2106) דחה בית המשפט העליון את העתירה שהוגשה ע"י עורכי הדין של מוחמד אל קיק בדרישה לשחררו מהמעצר המנהלי וקבע כי במידה ותחול הדרדרות נוספת במצבו הרפואי בית המשפט ידון בשנית בעניין שחרורו. יש לציין שאל קיק איבד את הכרתו לפני מספר ימים וכי בשלב השביתה הנכחי הוא נמצא בסכנת מוות מיידית.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס