תמלול הכתבה: חאלד הנדומה – קולות מהבקעה

חאלד הנדומה: הסעתי ברכב אישה עם צירי לידה והתעכבתי קצת במחסום. מפני שאין בית-חולים בג'יפטליק, אשה בהריון לפני לידה, נאלצת לנסוע לשכם או יריחו. אם היא נתקלת במחסום בדרך יכול להיות שהיא תאלץ ללדת במכונית, וזה קרה כבר כמה פעמים בעבר, שאשה ילדה בתוך המכונית. במצב בו אדם זקוק לטיפול רפואי, כל דקת עיכוב משפיעה על חייו ובריאותו.

שמי חאלד הנדומה, אני גר בכפר אל-ג'יפלטיק, במקור מאלשיח מונס (כיום צפון תל אביב), ואני סגן ראש המועצה.

אין דבר קשה יותר מלהיות עם אדם חולה או אישה בהריון, שאתה צריך להסיע לביה"ח, ולא להיות מסוגל לעשות דבר על מנת לעזור לו. כל אזור שתרצה לצאת אליו מג'יפטליק מוגבל ובדרך יש מחסומים. תושב שצריך לצאת מכאן לשכם יתקל בדרך במחסום שנקרא אלחמרא. המעבר במחסום תלוי במזג החייל. פעם אחת אתה מגיע ולא קורה כלום, ופעם אחרת הוא מעכב אותך לחצי שעה.

אצלנו, בבקעת הירדן, הטמפרטורות תמיד גבוהות מאד. טוב, הנה ברגע זה אתם מצלמים אצלנו, והמזגן לא מצליח לעבוד מעוצמת החשמל הנמוכה שיש כאן. האזור הזה שאנחנו גרים בו, רחוק ממקור החשמל כשני קילומטרים.

אני נולדתי בכפר אל-ג'יפטליק, והוא יקר לי מאד כי כאן גדלתי וצמחתי  מאז שאני ילד, אבל כמובן שאין יקר יותר מיישוב המקור -אלשיח מונס. עד היום לא ראיתי את אלשיח מונס, אבל אבותיי סיפרו לי על הישוב.

אני חפץ בשלום, הן לעם הישראלי והן לעם הפלסטיני, אבל שיהיה שלום צודק וכולל.

סוף תמלול הכתבה: חאלד הנדומה – קולות מהבקעה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס