ידיעה כתובה |

: ביה"מ הורה לשחרר את נאסר נוואג'עה

מדינה נכתב על ידי

בית המשפט הצבאי בבית סוהר עופר הורה אתמול, 24.01.2016, לשחרר את נאסר נוואג'עה, שנעצר בלילה שבין שלישי לרביעי, 20 בינואר 2016. עם זאת, השופט עיכב את ביצוע החלטת השחרור ב-24 שעות בכדי לאפשר למדינה לערער עליה.

"לא הובהר בצורה מספקת ועל בסיס ראיות, כיצד פועלו של החשוד (ש)בפניי אכן יצר סכנה עבור אותו תושב ישראלי שלכאורה פעל למכירת קרקעות של פלסטינים", כתב השופט הצבאי, רס"ן ראני עאמר.  השופט דחה את טענות המשטרה אודות מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה.

בנסיבות הקיימות, נוואג'עה עלול להישאר במעצר יומיים נוספים לפחות בעקבות החלטת השופט לעכב את ביצוע השחרור ב-24 שעות. זאת מכיוון שלבקשת סא"ל מוריש הירש, ראש התביעה הצבאית בגדה המערבית, הבהיר בית המשפט כי ההחלטה ניתנה רק בשעה חמישה לשבע בערב אתמול, 24.01.16. לכן, המשטרה והתביעה יכולות להשהות את הודעתן עד לאחר שבית המשפט יסיים את עבודתו הערב, 25.01.16, והדיון בערעור, אם יוגש, יתקיים רק מחר. אם זה מה שיתרחש, יישאר נוואג'עה במעצר על אף ששני החשודים הישראליים שוחררו כבר אתמול.

במהלך הדיון בבית המשפט הצבאי בעופר נציג המשטרה, רס"ב אבי טבעוני, הודה כי החשדות מתייחסים לאירועים שקרו לכאורה לפני כשנה, זאת במענה לשאלותיה של באת כוחו של נוואג'עה, עו"ד גבי לסקי. בנוסף נציג המשטרה אישר כי סוחר הקרקעות המאוים לכאורה, לפי התכנית "עובדה", הוא תושב ישראלי המתגורר עם אשתו וילדיו בתוך ישראל, ומעולם לא פנה למשטרה להתלונן בנושא בזמן אמת. בנוסף, טבעוני אישר לשאלתה של עו"ד לסקי כי תושב פלסטיני הרוצה לפנות לרשויות אכיפת החוק בעניין שקשור לפלסטיני בשטחים הכבושים, אמור אכן לפנות לרשויות הפלסטיניות.

בארגון בצלם הביעו סיפוק מקביעת בית המשפט כי לא קיימת בחומר החקירה ראייה לכך שפנייה לרשות הפלסטינית על חשד למכירת קרקע מביאה לפגיעה או סיכון של סוחר קרקעות. הדבר מנוגד לטענה שהובאה בכתבת התחקיר בתוכנית הטלוויזיה "עובדה". נאסר נוואג'עה הוא תחקירן בארגון בצלם. בצלם: "נראה כי החקירה הפוליטית שכל מטרתה להפליל פעילי שמאל וזכויות אדם על בסיס הכשלה של שוטרי חרש מטעם עצמם, במימון משלמי המיסים, נתקלה בחומת המציאות. נמשיך להיאבק עד לזיכויו המלא של נאסר."

  • צפו בהפגנת התמיכה בפעילי השמאל שנעצרו:

היכן מתחילה רדיפה פוליטית? (לדף הכתבה »)(Available in English, French)

הפגנת תמיכה בנאסר נוואג'עה, עזרא נאווי וגיא בוטביה התקיימה בירושלים. השלושה הם פעילי שמאל שנעצרו בתקופה האחרונה. עזרא נאווי וגיא בוטביה שוחררו למעצר בית. לצפיה עם כתוביות בצרפתית.
הופק ע"י: | עלה ב: 25/01/2016

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס