תמלול הכתבה: גינה ומפח נפש בג'יב אל דיב

חסן: בונים לנו גן משחקים, כדי שנוכל לשחק.
סולימאן חטיב: באנו לעזור לכפר פה, לבנות גן לילדים שישחקו, שיהיה להם מה לעשות, ולתמוך באנשים בכפר פה ובאדמות שלהם, ולעשות משהו טוב, שהוא מראה דוגמא חיובית, לא רק להתנגד למה שקיים, ולהראות שיש גם ישראלים אחרים, לא רק צבא ולא רק מתנחלים, שזה גם טוב לכולנו גם לישראלים וגם לפלסטינים.
נאיף אלזוהרא: הם (הצבא), פועלים באלימות כלפינו, הורסים את הבתים, את בתי הספר של הילדים. ומעוררים פחד בקרב ילדי הכפר במהלך שעות הלימודים. הגענו לפה כדי לבנות גן פשוט, כדי שהילדים ישחקו בו.
איריס גור: ילדים צריכים לקבל את כל הזכויות שלהם. ילדים צריכים ללמוד, להיות בחופש, לקבל את האפשרות לשחק, לקבל את האפשרות להתפתח. יש משהו גם מאוד מיוחד ביום הזה, זה שאנחנו עובדים ביחד. יש כאן גם שלוש דתות וגם שלוש שפות ומכמה מקומות בעולם נמצאים כאן ועצם העבודה המשותפת לטובת ילדים היא הדבר החשוב בעיניי.
תושב האזור: אם מי שמגיע שוחרי שלום, אז זה בסדר, אין בעיה. אבל הסיטואציה מורכבת, יש כאלה שבאים אלינו עם נשק ויש כאלה שבאים בשלום, מעוניינים ליזום פרויקטים ועבודה.
חייל: אתה מבצע כרגע עבודות לא חוקיות, תביא ת'מפתחות של הרכב, הרכב שלך מוחרם, תגיע ליחידת הפיקוח של המנהל האזרחי. אתה מקבל את המפתחות של הרכב שלך בחזרה. לאחר, כמובן תשלום קנס .
- למה זה לא חוקי?
- יש לכם צו? יש לכם צו?!
- תוריד את היד!
- איפה הטופס שמרשה לכם לקחת את זה?
- בלי הצו אתה לא תקבל את זה!
- זה לא חוקי מה שאתה עושה!
- בוא תעצור אותי...
- זוז!
- זה לא משנה אם אתה מג"ד. תביא צו!
חייל: כן! תתבע אותי! אני מבצע עבירה, אני לא מתרגש מזה.
עזוב עזוב עזוב, היום בלילה לא יישאר פה גדר.
נתניה גינזבורג: אני כל כך מתביישת. אני מרגישה את חוסר האונים שלנו. פשוט אין לי מילים. ואני רק חושבת על מה שילך הערב בכפר פה. זה יותר מפחיד אותי. כי אנחנו לא נהיה פה והם יעשו מה שהם רוצים. הם כבר, זה כבר לא הצבא שלי ו... אין לי מילים, אין לי...

סוף תמלול הכתבה: גינה ומפח נפש בג'יב אל דיב
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס