ידיעה כתובה |

: העסקה של אנשים עם מוגבלויות

חברה נכתב על ידי

בכנסת מתגאים\ות פעמים רבות בחקיקה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה. מצד אחד הכנסת אכן מעודדת העסקה של אנשים עם מוגבלויות, אך מצד אחר, היא שוללת חלק מקצבת הנכות מבעלי מוגבלויות שהרוויחו "יותר מדי". 

באופן מפתיע, לאנשים עם צרכים מיוחדים אכן יש צרכים מיוחדים ועל כן, פעמים רבות הוצאותיהם הכספיות שונות. כך, בקיצוץ קבצבת הנכות, המדינה שתפקידה לעזור לאנשים עם מוגבלויות, מגבילה את העובדים הללו בעוד דרך.

לאחרונה הוגדל שכר המינימום ונקבע שהוא יעלה באופן הדרגתי ל-5000 שקלים עד שנת 2017. יש הטוענים שהדבר מחריף את האבסורד שבקיצוץ של קיצבאות נכות לבעלי מוגבלויות המועסקים בשוק העבודה. זאת משום שמדרגות השכר להפחתת הקצבה לא השתנו. הדבר מכניס חלק מהעובדים לרף השכר שמוריד את קצבתם. אם הם רוצים להימנע מכך הם חייבים לעבוד פחות שעות.

כבר ראינו כי לעולם העבודה יש את הפוטנציאל להטיב עם בעלי מוגבלויות. בטלוויזיה החברתית הופק לאחרונה סרטון בנושא גינה קהילתית בבת ים המופעלת על ידי מתמודדים עם פגיעה נפשית החברים בעמותת אנוש. המתמודדים עוסקים בייצור סבונים מחומרים טבעיים. מזי מארילנשנו (מתנדבת במקום): "אנחנו מוגבלים אם אנחנו לא מכירים באנשים האלה כמו שהם ועוזרים להם להתקדם. כי אתה רואה אנשים שפחדו לעלות פה לגג ועולים פתאום, אנשים שפחדו לגעת במספריים. וזה כיף, זה באמת כיף לעבוד עם אנשים. ולראות אוכלוסייה אחרת במיטבה, מה שנקרא, כי יש פה אנשים איכותיים למרות כל המגבלות שאומרים שיש".

גינה קהילתית בבת ים (לדף הכתבה »)

גינה קהילתית בבת ים המופעלת ע"י מתמודדים עם פגיעה נפשית החברים בעמותת אנוש.
הופק ע"י: | עלה ב: 23/12/2015

"אין מילים לתאר את התרומה העצומה של העבודה לביטחון העצמי של העובדים, ליכולתם לנהל קשרים חברתיים וגם לבני משפחותיהם שנהנים מתהליך הצמיחה", כותב נדב עטיה מ"סטודיו אנד ג'וי" שבו 85% מהעובדים הם אנשים עם צרכים מיוחדים. "עבור חלק גדול מאיתנו העבודה היא כורח. עבור העובדים המיוחדים זוהי הגשמת חלום. עובדים רבים שהועסקו אצלנו פרשו כנפיים והקימו עסקים עצמאיים או עברו לממש את עצמם בעבודות אחרות הודות לניסיון שצברו אצלנו."

המצב הזה של קיצוץ בקצבאות מהווה תמריץ שלילי גם עבור העובדים וגם עבור המעסיקים הנדרשים להשקיע בעובד שעובד פחות שעות. עובדים רבים עם צריכים מיוחדים נועדו להישאר בתחתית שוק העבודה בעקבות מדיניות זו. נמנעת מהם האפשרות להשתכר טוב יותר, להתמקצע במקום העבודה ולממש את הפוטנציאל שלהם.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס