ידיעה כתובה |

: העיתונאי הפלסטיני שובת הרעב במצב קשה

מדינה נכתב על ידי

העיתונאי מוחמד אל-קיק שובת רעב כבר 48 יום במחאה על מעצרו ללא משפט ע"י ישראל. בימים האחרונים מצבו הידרדר, הוא איבד את הכרתו וישראל מאיימת להאכילו בכפייה.

אל-קיק נעצר ע"י כוחות ישראלים בביתו שבראמללה ביום שבת לפני חודש (21.11.15)  ונלקח (ללא הסבר על ההאשמות כנגדו) למרכז החקירות בבסיס "ג'למה". מוחמד אל-קיק עבד ככתב בשביל ערוץ החדשות הסעודי "אל-מג'ד" והוא בלט בפעילותו בתור סטודנט כאשר כיהן כראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ביר זית. כמו כן, הוא ביקר בחריפות את מבצעי המעצרים שביצעו מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית נגד פעילים פוליטיים פלסטינים בגדה המערבית.

"ישוחרר מוחמד אל-קיק" קרדיט: arab48.com

"ישוחרר מוחמד אל-קיק" קרדיט: arab48.com

ארבעה ימים לאחר שנעצר הוא פתח בשביתת רעב ללא הגבלת זמן במחאה על מעצרו ללא משפט, ללא הגשת כתב אישום, ללא יכולת להיפגש עם עורך דין ומבלי שנודע לו מה ההאשמות כנגדו.

רק לאחר מספר שבועות בכלא הישראלי, נודע לעורך הדין של אל-קיק כי הוא נחקר בחשד ל"הסתה". במערכת הביטחון טוענים כי אל-קיק פעיל בתנועת חמאס ומהווה סכנה לביטחון האזור, אך בשל העובדה שאין בידיהם ראיות שמאפשרות את העמדתו לדין, ישראל החליטה להכניס אותו למעצר מנהלי של שישה חודשים.

בת זוגתו של אל-קיק אמרה היום (11.01.2016) לאתר החדשות "ספא" שאל-קיק מאושפז בבית החולים בעפולה ושלפי עורך דינו, סאלח איוב, נהגו בו באלימות במהלך שביתת הרעב, לקחו ממנו דם בניגוד לרצונו ופגעו בו. לאחרונה, לאחר ירידה קיצונית במשקל, אל-קיק איבד את הכרתו ומצבו נחשב קשה מאד. על פי הדיווחים שהגיעו למשפחתו, ישראל מאיימת להאכילו בכפייה, אם כי בהתחשב במצבו הבריאותי לא ברור האם הדבר אפשרי.

בימים האחרונים אורגנו בערי הגדה ובעזה מספר משמרות מחאה והפגנות בהשתתפות מאות בסולידריות עם העיתונאי הפלסטיני שובת הרעב. גם איגוד העיתונאים הפלסטינים מצטרף לדרישת קרוביו, לשחרר אותו לאלתר ולהציל את חייו.

הפגנה בראמללה בסולידריות עם העיתונאי העצור מוחמד אל-קיק לפני שבוע. בשלטים: "ישוחרר מוחמד אל-קיק", "עבודה עיתונאית איננה פשע!", "השביתה ממשיכה עד הניצחון" ועוד.

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס