תמלול הכתבה: שביתת הרעב – דרישות מוגזמות?

אמו של האסיר שאדי אבו שח'דם: דמיינו שהבן שלכם יילך לישון ללא אוכל, או יעבור יום ללא אוכל.
פאוזייה מחמוד עספור: אני אמו של האסיר יאסר איוב אבו-טורקי. בעבר, ביקרתי את בני כל 15 יום, זה בוטל ושינו את זה לפעם בחודש. הייתה שנה בה ביקרתי אותו רק פעמיים. מדובר באישור מעבר שנתי, ושנה אחת לא קיבלתי אותו בתירוץ "בטחוני". אבא שלו, שנה לפני מותו, ביקש שיתנו לו לבקר את בנו בכלא, אבל סורב. הוא מת לפני שהספיק לראות אותו.
הישאם שרבתי: זאת רשימה של דרישות האסירים הפלסטינים ששובתים רעב. התקנת טלפונים ציבוריים בבתי הכלא על מנת לאפשר שיחות עם בני משפחה. דבר שני זה לשנות את תנאי ביקורי המשפחות שיהיו הוגנים ומכבדים יותר. הדרישה השלישית היא לשפר את תנאי הבריאות של הכלואים.
שנבלי טוביאס: ההפרה הראשונה של זכויות האסירים הפלסטינים היא של סעיף 86 מאמנת ז'נבה הרביעית שקובע כי אסירים תושבי השטח הכבוש לא יכלאו בבתי כלא בשטח של המדינה הכובשת.
בדיע דוויק: אנו שולחים מסר גם לחברים שלנו שימשיכו את המאבק בתוך הערים שלהם בת"א ובירושלים כדי להבליט את הנושא הזה ולהגביר את הקול למען האסירים הפוליטיים הפלסטינים ששובתים כבר 34 יום בבתי הכלא הישראלים, כי התקשורת הישראלית מסרבת לדבר על זה – וזה  נושא שמאד חשוב שהישראלים יכירו.

סוף תמלול הכתבה: שביתת הרעב – דרישות מוגזמות?
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס