ידיעה כתובה |

: ישוחרר העיתונאי מוחמד אל-קיק!

מדינה נכתב על ידי

העצור המנהלי מוחמד אל-קיק אשר שובת רעב כבר 26 ימים בכלא הישראלי הועבר היום (21.12.15) לבית החולים של כלא רמלה לאחר הדרדרות קשה במצבו הרפואי.

המקרה המושתק לחלוטין בתקשורת הישראלית התחיל ביום שבת לפני חודש (21.11.15) כאשר אל-קיק נעצר ע"י כוחות ישראלים בביתו שבראמללה ונלקח (ללא הסבר על ההאשמות כנגדו) למרכז החקירות בבסיס "ג'למה". במשך שלושה ימים אשתו וקרוביו לא הצליחו להשיג מידע אודות מקום הימצאו והסיבה למעצרו. אך גם לאחר שגילו היכן הוא מוחזק, ישראל מנעה מקרוביו ומעורך דינו להיפגש עימו.

אל-קיק עבד ככתב בשביל ערוץ חדשות סעודי "אל-מג'ד אל אח'באריה אל סעודיה" והוא בלט בפעילותו בתור סטודנט כאשר כיהן שראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ביר זית. כמו כן, הוא התבטא פעמים רבות בביקורתיות נגד מבצעי המעצרים שביצעו מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית נגד פעילים פוליטיים פלסטינים בגדה המערבית.

"ישוחרר מוחמד אל-קיק" קרדיט: arab48.com

"ישוחרר מוחמד אל-קיק" קרדיט: arab48.com

 

ארבעה ימים לאחר שנעצר הוא פתח בשביתת רעב ללא הגבלת זמן במחאה על מעצרו ללא משפט, ללא הגשת כתב אישום, ללא יכולת להיפגש עם עורך דין ומבלי שנודע לו מה ההאשמות כנגדו.

היום (21.12.15) דווח באתר arab48.com כי נודע למשפחתו שמצבו הרפואי הדרדר בעקבות המשך שביתת הרעב וירידה דרסטית במשקלו והוא הועבר לבית החולים כשהוא סובל מכאבים עזים בראשו ובמפרקיו. בנוסף, עורך הדין של אל-קיק סיפר שישראל החליטה להחזיק אותו במעצר מנהלי לתקופה של שישה חודשים (!) על רקע פעילותו העיתונאית. עוד דווח כי גורמים במערכת הבטחון טוענים שיש בידיהם תיקים "סודיים" שמכילים האשמות נגדו, שעוסקות בעיקר ב"הסתה לאלימות". אך למרות טענות אלו, מערכת הביטחון מתעקשת לא לעמידו למשפט ולא לאפשר לו להיפגש עם עורך דינו.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס