ידיעה כתובה |

: להעלאת המודעות ללהט"בופוביה בחברה

חברה נכתב על ידי

לקראת היום הבינ"ל למאבק בלהט"בפוביה (יום הבנ"ה) מתקיימת תחרות עבודות אקדמאיות בנושא המאבק בלהט"בפוביה. ציון יום הבנ"ה ב-17 במאי מדי שנה מבקש להפנות זרקור לבעיית הלהט"בפוביה ולהעלות את הנושא לסדר היום הציבורי בשלל דרכים.

בהודעת פירסום התחרות נכתב: "אנו מאמינות כי מחקר ופעולה בשדה האקדמי בנושאים הקשורים לזהות מגדרית ונטייה מינית עשויים לתרום לקיום שיח גם בציבור הרחב ובכך לסייע למיגור האלימות והאפליה כלפי אוכלוסיית הלהט"ב בישראל. מטרת התחרות היא לעודד את מחקר הלהט"בפוביה, השפעתה על החברה ודרכי ההתמודדות עמה. פעמים רבות העבודות נכתבות מתוך מסע אישי של התמודדות עם זהות מגדרית או נטייה מינית של הכותב/ת או של דמות קרובה, והיא עצמה מהווה מאבק אישי בלהט"בפוביה חיצונית או מופנמת.
בניגוד לתפיסה הרווחת לפיה מצב קהילת הלהט"ב בארץ הוא טוב, המחקרים והעבודות שהוגשו לאורך השנים לתחרות חושפים כי רווחה יחסית זו מוגבלת לקבוצות מסוימות באוכלוסייה, בעיקר יהודים, ילידי הארץ, חילוניים, בעוד להט"בים/ות המשתייכים/ות לקבוצות ולמגזרים אחרים סובלות וסובלים ממצוקה קשה."

צפו בכתבה על מצעד הגאווה באשדוד

גאווה בפריפריה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

כולנו מכירים את מצעדי הגאווה המפורסמים של תל אביב, אך מצעדי גאווה בחוצות הערים בפריפריה הם תופעה נדירה יותר. בשנה שעברה, התקיים באשדוד מצעד הגאווה הראשון בהשתתפות כאלף חוגגים. השנה כבר נשמעים קולות מקרב חברי מועצת העיר, להעתיק את מסלול המצעד הבא, ממרכז העיר לפארק לכיש, הממוקם בפאתי העיר.
הופק ע"י: | עלה ב: 19/03/2014

"תחרות העבודות בנושא המאבק בלהט"בפוביה וקידום זכויות להט"ב יוצאת לדרך זו השנה השישית ברציפות. ארגוני הקהילה התומכים השנה בתחרות הם: חוש"ן, הבנ"ה, האגודה, הוועד למלחמה באיידס – ב.ל.ה דואגת, מעברים – לקהילה הטרנסית, אבות גאים, תהל"ה, חברותא – הומואים דתיים, אחווה סטודנטיאלית גאה ואיגי – ארגון נוער גאה.
בחרנו להקדיש השנה את התחרות לנפגעי/ות אירועי האיבה על רקע להט"בפוביה. גם בשנה האחרונה היינו עדים, למרבה הצער, לגילויים רבים של להט"בפוביה, ששיאם ברצח הנורא במצעד הגאווה בירושלים של שירה בנקי ז"ל ופציעתם של 6 קורבנות נוספים בידי מפגע שהונע מתוך שנאה תהומית לקהילה הגאה. בחודשים האחרונים נטלו את חייהם שלושה מחברי הקהילה הטרנסג'נדרית – ויקטוריה, מאי וברק ז"ל, וגם לכך הביאה שנאת השונה, שמקורה בין היתר בבורות הרווחת בקרב הציבור הכללי.

כמדי שנה, העבודות המשתתפות בתחרות יתפרסמו באתר הבנ"ה לאחר סיום תהליך השיפוט, כדי להנגיש לציבור הרחב את הידע שנרכש ונצבר.

המאבק בלהט"בפוביה משותף לכולנו כל השנה. אנו קוראות וקוראים לכל אחד ואחת לקחת חלק ולפעול גם השנה במסגרות הקרובות לכםן ובכל דרך הקרובה ללבכןם ולקחת חלק בציון יום הבנ"ה."

לפרטים והגשת מועמדות לתחרות

  כתבות ווידאו שחבל לפספס