תמלול הכתבה: גאווה בפריפריה

מגיש: כולנו מכירים את מצעדי הגאווה המפורסמים של תל אביב, אך מצעדי גאווה בחוצות הערים בפריפריה הם תופעה נדירה יותר. בשנה שעברה, התקיים באשדוד מצעד הגאווה הראשון בהשתתפות כאלף חוגגים. השנה כבר נשמעים קולות מקרב חברי מועצת העיר, להעתיק את מסלול המצעד הבא, ממרכז העיר לפארק לכיש, הממוקם בפאתי העיר.

אנדרי איתן רובין: אנחנו מדברים על עניין של נראות, ברגע שאנחנו בוחרים לשים את זה במקום שהוא סמוי, זה לא משיג את המטרה, הקהילה באשדוד רוצה להראות ואין שום סיבה להסתיר אותה.
אין לנו שום תגובה מראש העיר, לא לכאן ולא לכאן, וזה קצת מצער האמת כי ניסינו כן לפנות אליו זה משהו שהוא מאוד חשוב, הוא מתווה המדיניות בעיר ולצערנו אין ממנו איזו שהיא תשובה.

מסעוד יעקובי: אשדוד היא עיר תרבותית, מאוד מסורתית, והם אנשים טובים, הכל בסדר, הכל טוב, מכבד אותם הם בני אדם, הכל טוב ויפה, אבל לא...

כתב: רק לא ברחובות שלנו..

לא ברחובות שלנו פשוט..

מגיש: באשדוד התגבשה קהילה קטנה הפועלת ליצירת מקומות בילוי ומארגנת אירועים חברתיים לחברי הקהילה במהלך כל השנה, כשהמצעד הוא גולת הכותרת.

ליאור ארז: אנחנו מנסים בעיקר לשפר את המצב, להוציא את הנוער מהבתים, לפתוח קבוצות יותר גדולות.

יוסי דוד: ברגע שהורים לילדים שהם דתיים והומואים ולסביות, כשהם רואים מצעדי גאווה הם גם די חושבים לעצמם "אולי הילד שלי בגלל שהוא מתנהג ככה וככה יכול להיות שזה... אבל אנחנו לא רוצים להיות אלה שהילדים שלהם הם כאלה".
אנחנו בראש ובראשונה פותחים את הפתח הזה, להראות שכן קיימת אוכלוסיה כזאת בעיר, ולא משנה אם היא חרדית, מסורתית, דתית או חילונית.

דני זאק: ולשנה הבאה במצעד עוד יותר גדול באשדוד.

סוף תמלול הכתבה: גאווה בפריפריה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס