ידיעה כתובה |

: התיירות הפלסטינית חטפה מכה מצה"ל

מדינה נכתב על ידי

בכל שנה מגיעים מאות אלפי תיירים לערי הגדה המערבית, רובם נוצרים אשר מגיעים לאתרים קדושים בבית לחם ובמקומות נוספים. בעקבות גל האלימות והעימותים המתמשכים בין כוחות צה"ל לפלסטינים ירד ב11% מספר התיירים שהגיעו השנה לגדה המערבית ביחס לשנה שעברה מה שהוביל להפסדים גדולים.

סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי שרת התיירות הפלסטינית רולא מעאיעה אמרה: "ציפינו שמספר גדול יותר של תיירים יגיעו השנה לפלסטין לאחר שבוטלה אזהרת המסע שמדינות רבות פרסמו במהלך המלחמה על עזה שנה שעברה. וגם לאחר שמשרד התיירות והארכיאולוגיה פתח שוקים חדשים עם מדינות רבות באמריקה הלטינית, אירופה ורוסיה. אבל הסלמת האירועים בגדה המערבית ובירושלים אילצה תיירים רבים לבטל או לדחות את נסיעתם לפלסטין."

קרדיט: סוכנות הידיעות "מען"

קרדיט: סוכנות הידיעות "מען"

על פי משרד התיירות הפלסטיני התיירות מרכיבה כ-15% מההכנסות הלאומיות בגדה וההפסדים מהירידה בתיירות בחודשיים האחרונים מוערכים במיליוני שקלים.

לפני מספר ימים פרצו מסתערבים של צה"ל לאחד מבתי המלון ברמאללה ועצרו פלסטיני לאחר מבצע חיפוש נרחב בחדרי המלון והחרמת מצלמות האבטחה שלו. שרת התיירות מסרה בשיחה עם "מען" שאירועים כאלה משפיעים מאד על התיירים ויוצרים פחד רב. היא הוסיפה ש"אנחנו עושים כל מה שניתן כדי להגן על התיירים."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס