ידיעה כתובה |

: פסק דין תקדימי בנוגע לדיור הציבורי

חברה נכתב על ידי

אם חד-הורית תושבת שדרות סורבה להנחה ברכישת דירה מ'עמיגור' – בגלל שבנה שמתגורר איתה כבר בן 28 ולא נחשב 'ילד'. בית המשפט קבע כי בנושא זה מעמד 'ילד' אינו מותנה בגיל, שהחלטת 'עמיגור' איננה חוקית ומשרד השיכון חויב בהוצאות המשפט.

השאלה מי הוא 'ילד' על פי החוק התעוררה לאור הטבה שמקנה חוק זה לתושבי אזורי עדיפות לאומית שמתגוררים בדיור הציבורי: הנחה מוגדלת לצורך רכישת דירת מגוריהם. לפי תנאי ההטבה, הורה המתגורר עם ילדו האחד, זכאי להנחה מוגדלת בגובה של 55% ממחיר הדירה. אולם, החוק לא קובע מפורשות אם גם מגורים עם ילד בגיר, אחרי גיל צבא, מזכים את ההורה בהנחה.

ב'עמיגור' ביססו את הסירוב על הנחיות משרד הבינוי והשיכון, הקובעות שהמונח "ילד" בחוק הדיור הציבורי זהה להגדרתו בחוק הביטוח הלאומי, ולפיו מי שכבר מלאו לו 20 לא ייחשב לילד. אך הדיירת פנתה לעו"ד גיא בית-און, אשר הגיש בשמה עתירה לבית-המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע. בעתירתו טען עו"ד בית-און, כי לפי הפרשנות הנכונה, המונח "ילד" בחוק הדיור הציבורי אינו מוגבל לטווח גילאים כזה או אחר.

בפסק-דין תקדימי, קיבל כבוד השופט אליהו ביתן את עמדתו של עו"ד בית-און וקבע: "הטענה כאילו חוק הדיור הציבורי מגדיר 'ילד' כהגדרתו בחוק הביטוח הלאומי היא טענה משוללת יסוד".
לדברי עו"ד בית און – ההחלטה עשויה לשנות באופן משמעותי את מצבם של כלל הזכאים לדיור מוגן מטעם חברת 'עמיגור'.

עוד על הזכות לדיור והקשיים בדרך להשגת דיור ציבורי

די להבטחות – רוצות מפתחות (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משפחות רבות הזכאיות לדיור ציבורי מחכות שנים ארוכות לדירה ואינן מקבלות אותה. צוות המאבק על הדיור הציבורי במחאה מול ביתו של שר השיכון יואב גלנט בדרישה לפתרון.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/10/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס