ידיעה כתובה |

: בוקר של מעצרים בגדה המערבית

מדינה נכתב על ידי

הבוקר (22.10.2015) נעצרו כ-73 פלסטינים במבצע מעצרים ברחבי הגדה המערבית. בין העצורים גם ילדים ונערים בגילאי 14-17 שנלקחו מבתיהם ע"י כוחות צה"ל.

לפי סוכנות הידיעות "ופא" המעצרים נעשו בשכונות ירושלים המזרחית, בית אומר, בית לחם, ג'נין, חברון, שכם, ואזור יריחו ובמהלכם נעצרו גם אסירים פלסטינים ששוחררו מבתי הכלא הישראלים. העצורים שגילם נע בין 14 ל-46 הועברו לתחנות מעצר שונות בהתנחלויות הגדה ובירושלים. מועדון האסיר הפלסטיני ציין כי בזאת עולה מניין העצורים מתחילת החודש (אוקטובר 2015) ל- 883.

גל המעצרים הבוקר התרחש לאחר שביומיים האחרונים נעצרו בצעד חריג יחסית 3 קטינים פלסטינים ירושלמים, תושבי ישראל במעצר מנהלי (כלומר ללא הגשת כתב אישום, ללא משפט, ללא ראיית עורך דין או כל הליך משפטי אחר).

atzurim

קרדיט: arab48.com

מאז תחילת אוקטובר נהרגו 51 פלסטינים מירי כוחות הצבא והמשטרה, מתוכם כ-20 נהרגו במהלך ביצוע פיגועי דקירה, דריסה וירי או כשנחשדו בביצוע פעולות אלו. רוב ההרוגים נורו ע"י צה"ל במהלך הפגנות, צעדות לוויה ועימותים במוקדים שונים בגדה המערבית וליד הגדר שמקיפה את רצועת עזה. בנוסף לכך, כ-1900 פלסטינים נפצעו החודש מירי חי, ירי כדורי גומי ומכות במהלך אותן הפגנות ועימותים וכ-3,500 נפגעו ברמות שונות כתוצאה משאיפת גז מדמיע. בצד הישראלי נהרגו החודש 10 ישראלים ונפצעו כ-120 בפיגועים שביצעו פלסטינים.

צפו בכתבה שהכנו בשנה שעברה על מעצרי ילדים, על האלימות בחדרי החקירות ומדיניות ההפחדה הברוטאלית, מפחיד לדמיין מה יעבור על הילדים והנערים שנעצרו הבוקר:

מביה"ס לחדר המעצר (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

השליטה הישראלית בשטחים גובה מחיר גם מילדים ולא רק מהמבוגרים. במציאות של אלפי ילדים פלסטינים במזרח ירושלים, הם לא יודעים האם יחזרו הביתה בשלום לאחר משחק עם חבריהם בשכונה. בשנה החולפת נעצרו 350 ילדים רק בסילוואן. הגיל הולך ויורד, ילדים בגיל 6 או 10 נשלפים ממיטותיהם, או מדרכם לבית הספר לצורך חקירה או מסירת עדות וישנו מקרה של ילד בן 4 שהוזמן לחקירה במשטרה.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/01/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס