עדכון חדשות |

: פוליטיקה מעמדית או "שיח זהויות"

חברה נכתב על ידי

בסוף חודש נובמבר יתקיים בתל-אביב, ביוזמת מכללת הגדה השמאלית, כנס מרקס התשיעי, אשר יוקדש השנה לביקורת ולדיון באחת מהגישות הרעיוניות הבולטות כיום בשמאל, המכונה "פוליטיקת זהויות".

המארגנים מעוניינים לקדם דיונים, הרצאות ועימותים ("דיבייטים") בשאלות הבאות: מהם השורשים ההיסטוריים של "שיח הזהויות", האם מרקסיסטים מתעלמים מדיכוי מגדרי ועדתי, בעלת-הון מזרחית ועובד-שכיר אשכנזי – מי מדכא את מי?

האם יש משמעות לשאלה "מי מדוכא יותר?", האם נשים וגברים או יהודים וערבים יכולים לפעול יחד במאבקים משותפים? כלפי מי ביקורתית "התיאוריה הביקורתית". מהן פריבילגיות, למי יש אותן, ומה עושים עם זה? האם מעמד חברתי-כלכלי הוא קטגוריה דומה לקטגוריות דוגמת לאום, עדה ומגדר?

וגם איך נראית ביקורת מרקסיסטית וביקורת פוסט-קולוניאליסטית של הציונות?האם יש קשר בין הגישה הרב-תרבותית בחינוך ובחברה לבין הגישה הניאו-ליברלית לכלכלה, האם הפוסט-מודרניזם הוא תיאוריה שמאלית או ימנית? העולם שסביבנו – מציאות אובייקטיבית או נראטיבים מתחרים? ועוד.

הכנס יתקיים בימים שישי ושבת, 27 ו-28 בנובמבר, באולם הגדה השמאלית, רחוב אחד העם 70, תל-אביב.

תקצירים של הרצאות (עד 200 מילים), או הצעות לסדנאות ולעימותים (דיבייטים"), יש לשלוח עד 31 באוקטובר: mikhlala@hagada.org.il.

לפרטים נוספים: טל' 050-5201416

צפו בקטע מתוך כנס מרקס השמיני

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

ניתן גם להאזין לתוכן של כתבה זו (מצב פודקסט) :

  כתבות ווידאו שחבל לפספס