ידיעה כתובה |

: מאות רבות הפגינו בדרישה לסגור את אלנבי 40

חברה נכתב על ידי

אמש (6/10/15) התקיימה ברחוב אלנבי שבתל אביב הפגנת ענק, בה לקחו חלק מאות מפגינים ומפגינות, אשר דרשו להביא לסגירה לאלתר של מועדון ה"אלנבי 40". שמו של המועדון נקשר בלא מעט פרשות של ניצול מיני בשנים האחרונות כאשר הבולטות שבהן היו תחרות "החולצה הרטובה" שנהגה להתקיים במועדון לפני כשנתיים והסרטון בו נראית אישה צעירה שיכורה מקיימת "יחסי מין" עם מספר גברים על הבר במועדון שפורסם בשבוע שעבר. תחרות החולצה הרטובה, שפורסמה לפני כשנתיים ע"י אורלי אורלי וילנאי וגיא מרוז, הופסקה בעקבות לחץ ציבורי שהופעל אז על מנהלי המועדון, אך נראה כי שום דבר מהותי לא ממש השתנה בהווי הניצול המיני של נשים במועדון. עם פרסום המקרה התעורר לו שוב השיח הציבורי לגבי המועדון ואופי הבילוי בו. הסרטון בו נראית האישה מוקפת בגברים עורר זעזוע רב והעלה שאלות מוסריות לא פשוטות שכן המבלים במועדון, העובדים בו והבעלים שלו לא רק שלא עצרו את המתרחש אלא צילמו תמונות וסרטונים, עודדו, מחאו כפיים ונתנו הוראות. לאחר האירוע הסרטונים והתמונות הופצו אף הם ללא אישור האישה הנראית בהם.

בהפגנה אמש מול המועדון נכחו מאות רבות של משתתפים ומשתתפות, החל מבני נוער דרך פעילות פמיניסטיות רבות ועד חברות כנסת. גם במהלך ההפנה נוצרו לא מעט ויכוחים ואף עימותים בין עוברי אורח למפגינות, אשר בחלקם לא הסכימו עם מסרי ההפגנה. בין הנואמות היו חברות הכנסת מירב מיכאלי, רויטל סויד ואיילת נחמיאס-ורבין מהמחנה הציוני אשר גינו בחריפות את שהתרחש במועדון. אליהן הצטרפה גם חברת מועצת העיר תל אביב מטעם מרצ, עו"ד גבי לסקי, אשר הפצירה בבעלי המועדונים בעיר לקחת אחריות על תרבות הבילוי והביטחון של נשים וגברים במועדונים ואף קראה לסגירת מקמות בילוי שבעליהם לא דואגים שיתקיים בהם מרחב בטוח ונקי מאלימות מינית. בין שלל הנאומים בלט במיוחד זה של אביב יהלום מארגון סרט לבן ישראל (אסל"י) שפנה לגברים ב"שאלה כואבת, אך חיונית מאין כמוה: האם אנחנו באמת רוצים שהמילה גבר תהפוך לשם נרדף לאלימות ולניצול?"

סוגרות את אלנבי 40 (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הפגנת ענק, בהשתתפות מאות רבות של מפגינים ומפגינות, אשר דרשו להביא לסגירה לאלתר של מועדון ה"אלנבי 40" בעקבות סרטון אשר פורסם לאחרונה, בו נראית אישה צעירה שיכורה מקיימת "יחסי מין" עם מספר גברים על הבר במועדון. ראיון ברדיו כל השלום על כתבה זו.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/10/2015

מספר שעות לפני ההפגנה אמש ולאחר ימים ארוכים של לחץ ציבורי, אלפים שחתמו על עצומה הקוראת לסגירה לאלתר של המועדון ובחינת המקרה בפרקליטות החולט להחזיר את התיק לחקירה משטרתית  ולחקור את המעורבים בחשד לעבירת אונס, לכאורה.

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס