תמלול הכתבה: סוגרות את אלנבי 40

סיון בר-אדון: באנו לכאן הערב כדי לוודא שמה שקרה באלנבי 40 לא יקרה שוב.
מרב מיכאלי: היה לרגע שיבוש, היה רגע שבו המשטרה לא רצתה שנפגין כאן כי זה מפריע לסדר הציבורי. ואנחנו אומרות, למי שלא הבין עדיין, זה בדיוק הסדר הציבורי שאנחנו רוצות להפריע לו.
מרים שלר: שוב אנחנו מוצאות את עצמינו בלב פרשה ציבורית סוערת ושוב אנחנו לא מצליחות להבין איך מקרה, כמו זה שקרה באלנבי 40, הפך לפרשה שיש בצידה מחלוקת. איך זה לא ברור לכל אדם עם עיניים שרואות ולב שמרגיש שמה שקרה באותו ערב במועדון לא צריך לקרות, לא ככה.
רויטל סויד: אף אחד מבאי ובאות המועדון לא עצר לשניה להפסיק את הדבר הזה. לא רק זה, צילמו אותה בסרטונים שהעלו לרשת והיא מאז כל יום, כל היום, נאנסת מחדש שוב ושוב כשהסרטונים שלה מופצים.
מפגינות: לא אנחנו לא שקופות, בסקסיזם בועטות
אביב יהלום: אני חושב שאנחנו צריכים לדבר על מי שהזקור היה צריך להיות מופנה אליהם מלכתחילה, עלינו הגברים. הגברים שהשתתפו במה שקרה באלנבי 40 לא באו לשם רק כדי להתפרק ולרדוק וגם לא באו לשם בתקווה למצוא פרטנרית נחמדה לסקס נעים, מכבד והדדי. הם באו לשם מתוך סטייט אוף מיינד, מתוך מצב תודעתי, של למצוא מישהי שאפשר לזיין, מישהי שאפשר להשחיל, מישהי שאפשר לתת בה.
מפגינות: גם אם היא שתתה, היא לא נתנה הסכמתה.
רעות גיא: מה שקורה באלנבי 40, לא קורה בחלל ריק. זה קורה בתוך אווירה, בתוך תרבות שמאפשרת את זה. מה שקורה במועדונים האלה זה שגברים מרשים לעצמם, כי המקומות האלה מעודדים אותם.
אביב יהלום: אנחנו הגברים צריכים לשאול את עצמינו שאלה כואבת, אך חיונית מאין כמוה: האם אנחנו באמת רוצים שהמילה גבר תהפוך לשם נרדף לאלימות ולניצול.
גבי לסקי: בעלי מועדונים, הגיע הזמן לקחת אחריות. אם אתם לא לוקחים אחריות ולא מייצרים מרחב בטוח לבלות, גברים ונשים, בתוך המועדונים, נסגור לכם את המועדונים.
אביב יהלום: סגירת המועדון הזה תיהיה אקט ענישתי, אקט הרתעתי וגם אקט חינוכי שמבהיר לחברה כולה מסר ברור וחד לגבי מה מותר ומה אסור וה\מהן הנורמות המוסריות והאנושיות הבסיסיות שאנו מצפים ומצפות שיתקיימו בחברה שלנו.
סיון בר-אדון: האלימות המינית בחברה שלנו לא התחילה כאן לצערנו. כנראה שגם לא תסתיים כאן. העובדה שאנחנו כאן, ואתם כאן ושהשיח התעורר בחברה הישראלית בימים האחרונים מראה שאנחנו לא מוכנים לקבל את זה. ואנחנו דורשים לחיות בחברה בטוחה יותר, מכבדת יותר, שכולנו ערבים זה לזה.

סוף תמלול הכתבה: סוגרות את אלנבי 40

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס