ידיעה כתובה |

: מצעד בעלי החיים 2015

סביבה נכתב על ידי

בשבת, 03.10.2015, יצעדו פעילים רבים ומגוונים למען בעלי החיים. מתנדבים בבתי מחסה לכלבים, מאכילי חתולים, פעילים נגד ניסויים בבעלי חיים, צמחונים וטבעונים הפועלים למען בעלי חיים במשקים תעשייתיים צפויים להשתתף במצעד בעלי החיים שיערך השנה תחת הכותרות "מצעד ה-10,000". בין המשתתפים עומדים להיות דתיים וחילונים, בני נוער רבים וגם קבוצה ערבית-יהודית מצפון הארץ. פעילים מקווים כי זה יהיה אירוע המחאה הגדול בתולדות התנועה הישראלית לזכויות בעלי החיים.

המצעד נועד להעלות מודעות ולהיאבק בפגיעה בבעלי החיים, פגיעה שהפכה לנורמטיבית ויומיומית. הרוב המולחט של התיקים העוסקים בעבירות על חוק צער בעלי חיים נסגרים ללא כתב אישום, כלבים בריאים מומתים במכלאות, יותר ממאתיים מיליון תרנגולים מומתים מדי שנה בתעשיית הבשר הישראלית כאשר מיליונים מהם כלל אינם מגיעים לשחיטה אלא מתים קודם לכן ממחלות ומפציעות. כתשע מיליון תרנגולות מטילות כלואות ב"כלובי סוללה" כאשר בכל כלוב כלואות כמה תרנגולות, במרחב שבקושי מאפשר תזוזה. לעיתים ניתן לראות בפגיעה בבעלי החיים גם מדיניות שלטונית. למשל, הממשלה הכניסה לחוק ההסדרים סעיף שיביא ל'עודפים' של מיליוני אפרוחים, שיסבלו בלולים צפופים ומזוהמים ויושמדו על אף שאין ביקוש צרכני לעוד בשר עוף. דוגמא נוספת היא שמשרד החקלאות מעודד 'משלוחים חיים' של עגלים וכבשים בהובלה על פני יבשות וימים כאשר בעלי החיים מתבוססים בהפרשותיהם. אך כאמור, בעלי חיים סובלים לא רק בתעשיית הבשר. כשני מיליון חתולים חיים ברחובות ישראל, רובם נולדים לחיי סבל. אך התקציב הממשלתי לעיקור ולסירוס חתולים לא מספיק אפילו לעשירית מהם.

צפו בסיקור של מצעד בעלי החיים בשנת 2014:

מצעד בעלי החיים 2014 (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

המצעד השני למען זכויות בעלי החיים שנערך בשבת, 20.09.2014, כנגד הדיכוי המתמשך של בעלי החיים במשקים, במעבדות הניסויים, בלולים וברחובות.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/09/2014

במציאות החיים שלנו ניצול ופגיעה בבעלי חיים מקיפים אותנו. כמעט כולנו לוקחים ולוקחות חלק בתופעות אלו, לעיתים באופן ישיר ולעיתים באופן עקיף. גם כאשר אנחנו מנסות ומנסים להימנע מפגיעה, זה לא תמיד מצליח עד הסוף. לעיתים ישנה תחושה ש"זה הכל או כלום" אך לדעתי כל פעולה למען בעלי החיים עומדת בפני עצמה ותורמת. מארגני המצעד מסרו: "אפשר לשנות את המציאות הזאת, וכל אחד יכול לתרום לשינוי בדרכו: לאמץ כלבים מבתי מחסה במקום לקנות כלבים, להשאיר כלי מים לחתולים הצמאים ברחוב, לאכול פלאפל במקום שניצל, לקנות מוצרי קוסמטיקה שלא נוסו על בעלי חיים."

מצעד בעלי החיים הישראלי נערך בסמוך לשני ימים בינלאומיים, יום ההזדהות עם בעלי החיים במשקים תעשייתיים (2 באוקטובר) ויום בעלי החיים (4 באוקטובר). המצעד נערך זו השנה השלישית ונהפך למעין מסורת. בסיום הצעדה תתקיים עצרת בהנחיית אורלי וילנאי ובהשתתפות מיקי חיימוביץ'. בעצרת ידברו ויספרו על השינוי שעברו אנשים שבעבר עבדו במתקנים המנצלים בעלי חיים וכיום פועלים על מנת לשנות את המציאות של בעלי החיים.

מצעד בעלי החיים יתקיים בשבת, 03.10.15. ההתאספות בשעה 20:00 בגן מאיר, תל אביב. הצעדה תהיה עד כיכר רבין, שם תיערך עצרת המחאה.

צפו בעדויות של אנשים שעבדו בתעשיית המזון מהחי או במעבדות הניסויים בבעלי חיים:

התפכחות (לדף הכתבה »)

אנשים שעבדו במשך שנים בתעשיות המזון מהחי או במעבדות ניסויים בבעלי-חיים, מספרים על מה שראו שם וכיצד הורגלו להתעלם מהפגיעה בבעלי-חיים במסגרת עבודתם ולהשתיק כל מחשבה ביקורתית לגביה. טוב שבסופו של דבר, למרות הכל, כל המצולמים בסרטון הצליחו לפתח את הביקורתיות והמודעות להבין את העוול שבתעשיות החי וכיום הם טבעונים. אתם מוזמנים/ות לעזור להמשיך ולעורר מודעות במצעד בעלי-החיים שיתקיים ב-3.10 בתל-אביב. לדף האירוע בפייסבוק.
הופק ע"י: | עלה ב: 29/09/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס