תמלול הכתבה: רונן בר – מצעד זכויות בעלי החיים 2014

רונן בר: ממש מתחת לבית שלי, חתול רחוב מורעב ומפוחד. בהמשך הכביש יש לול. תרנגולת בכלוב צפוף עד אפס מקום, מנסה למתוח כנפיים ונתקלת שוב ושוב בסורגי ברזל. המקור שלה חתוך. הכלבייה העירונית קורסת מעומס, הכלבים בתת תנאים, ואם נוסעים מהבית שלי צפונה, אחרי שעתיים בערך, שומעים עגלים זועקים באימה בבית המטבחיים, בטור לפני השחיטה. את חיות המעבדה לא נוכל אפילו לשמוע. האימה שלהן מוחבאת מאחורי קירות אטומים.

יש עלייה עצומה במודעות. אבל חתול הרחוב המורעב או האפרוח, שנולד כדי להיטחן למוות, לא שמעו על כל זה. השחרור עוד רחוק, ובינתיים בעלי החיים ממשיכים לעבור כל עינוי שאפשר רק להעלות על הדעת, כאן בישראל 2014, במספרים של מאות מיליונים.

לעולם לא נשלים עם המצב כפי שהוא כיום. לא נפסיק לפעול, עד שדיכוי בעלי החיים יסתיים. אנחנו מתחילים עכשיו מסורת שנתית שתבטא את כוחנו הגדול, בכמות ובאיכות. כמו מצעד הגאווה, ב-20 בספטמבר נקיים את מצעד בעלי החיים - הפגנת כוח שתבהיר, שעלייה במודעות פשוט אינה מספיקה. דרוש שינוי מקצה לקצה. גם בשנה הבאה נצעד, ובזו שאחריה. עד אחרון הכלובים.

אנחנו פועלים מול כוחות עצומים. בעלי שררה ותאגידים עם מיליארדים. לנו יש את עצמנו, ואנחנו רבים מאוד, שמתנגדים לשעבוד בעלי החיים. לכן זה כל כך מתבקש שנצא לרחוב בהמוננו, ונצעד - עבור אלה שקולם לא נשמע.

אני מזמין את כולם להגיע למצעד בעלי החיים ביום שבת, 20 בספטמבר, שמונה בערב, בכיכר רבין. נצעד לעבר גן מאיר, שם תתקיים עצרה גדולה. חפשו אותנו בפייסבוק - מצעד בעלי החיים 2014.

סוף תמלול הכתבה: רונן בר – מצעד זכויות בעלי החיים 2014
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס