ידיעה כתובה |

: שביתת התלמידים בבתי הספר הכנסייתיים

חברה נכתב על ידי

מאות תלמידים מפגינים הבוקר (16.09.2015) מול בית המשפט וקריית הממשלה בחיפה.
נמשכת המחאה בכל הארץ. 33,000 תלמידים שובתים מזה יותר מ-16 ימי והפעילות במאהלי המחאה והתארגנויות ההורים מתרחבת.

מאות תלמידים, הורים ומורים הגיעו הבוקר לרחבת קרית הממשלה ברחוב פל ים בחיפה על מנת למחות על התעלמות משרד החינוך מדרישות בתיה"ס הכנסייתיים לשוויון בתקצוב. באותו העניין, עשרות קרדינלים המבקרים בישראל יפגשו היום (רביעי) עם נשיא המדינה מר רובי ריבלין במשכנו, וידרשו ממנו לפעול לסיום המשבר.

mech2

פעילויות המחאה התגברו בימים האחרונים. מאות הורים ותלמידים הפגינו אמש, עם צאת החג, מול ביתו של שר החינוך נפטלי בנט ברעננה, ודרשו את התערבותו. באום אל-פחם ערך וועד ההורים הפגנת הזדהות עם בתי הספר הכניסייתיים בכביש וואדי עארה, בה נכחו תושבים רבים מהאזור. וגם הורי תלמידים מבית ספר אלמוחלס בנצרת הפגינו בצומת גולני ובכביש 6 ביוזמתם. בנוסף, מוצבים אוהלי מחאה בחיפה ובנצרת וערים אחרות.

mech1

לאחר שיחה בין חבר הכנסת ד"ר יוסף ג'בארין, והרב יוסף מרגי – יו"ר ועדת חינוך בכנסת הוחלט על קיום ישיבה דחופה ביום ראשון לדיון בנושא משבר בתי הספר הכנסייתיים.

בתחילת השבוע שעבר, אנשי אקדמיה יהודים וערבים חתמו על עצומת תמיכה במאבקם של בתי הספר הכנסייתיים, אשר זוכה לתמיכה גורפת בכל החברה הערבית, כולל מועצת ההורים הארצית, וועדת המעקב של האזרחים הערבים וראשי רשויות וערים. מובילי המאבק צופים כי אם לא יימצא פתרון ביומיים הקרובים, עלולה להיות הסלמה בצעדי המחאה, כולל האפשרות לשביתה כללית בחברה הערבית, והצטרפות ארגון המורים הארצי למאבק.

לא מפנים את הלחי השנייה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תקציב בתי הספר הנוצריים קוצץ השנה על ידי משרד החינוך. הפגנות נערכו ביפו וברמלה, נשיא המדינה והאפיפיור מנסים לעזור בפתרון המצב, אך אלפי תלמידים לא החלו עדיין את שנת הלימודים.
הופק ע"י: | עלה ב: 08/09/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס