ידיעה כתובה |

: הפגנת תמיכה בסרבנים הכלואים

מדינה נכתב על ידי

ירון קפלן ועדו רמון מרצים תקופות מאסר ממושכות בכלא הצבאי בשל סירובם לשרת בצה"ל. עדו רמון מסיים עכשיו את תקופת כליאתו השלישית, לאחר כ-80 ימי מחבוש, וירון קפלן סיים את תקופת כליאתו השנייה לאחר 40 ימי מחבוש.

ירון קפלן – אני מסרב (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

לאחר שנתיים בצבא ירון קפלן מסרב להמשיך לקחת חלק בשירות פעיל. לקראת הצהרת הסרבנות שלו, ירון מסביר למה הוא פושט את המדים ומה הוביל אותו להחלטה הזו.
הופק ע"י: | עלה ב: 05/04/2015

בתקופה זו, תקופה של התקפות אלימות וגזעניות בישראל ובשטחים, יש לראות בעידו וירון מודל חיקוי לנוער הישראלי. עידו וירון מייצגים את הנוער שלא מוכן יותר לקבל את המציאות האכזרית הזו כמובנת מאליה, ומוכן לפעול ולהאבק כדי לשנותה. המאבק על עתידם של שני העמים החיים בארץ הזו לא יכול לעבור דרך שירות צבאי. צה"ל, המתיימר להיות צבא הגנה, פועל כצבא כיבוש השולל את זכויותיהם הבסיסיות של מיליוני תושבים פלסטינים וגורם הרס חסר ממדים לעם הפלסטיני, שאת שלטון הכובש לא בחר. בפעולותיו המתחזקות את הכיבוש הישראלי ברמה היומיומית, צה"ל מתחזק גם את מעגל הדמים, הגובה קורבנות מרובים משני העמים.

הפגנת תמיכה בסרבני גיוס 2015 (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הפגנת תמיכה בסרבנים אפי דריישנר, יחיאל נחמני, ירון קפלן ועדו רמון, שהתקיימה ב-6.4.2015, בלשכת הגיוס בתל השומר.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/04/2015

גלעד ברגר, ממארגני ההפגנה, בן 18 מתל אביב: "רצינו להביע תמיכה מלאה בעידו רמון וירון קפלן, שלא מוכנים לקחת חלק במדיניות הרסנית. דרך הסירוב שלהם הם מעלים לדיון ציבורי את הנושאים שהחברה הישראלית מנסה להתעלם מהם. הם מסרבים לקחת חלק בשליטה על עם אחר ובאסון הבא בעזה, מתוך הכרה בכך שעוד מלחמה לא תפתור מצב שהאלימות יצרה."
"אנו, בנות ובני נוער המסכימים עם עידו וירון ומקבלים תקווה ממאבקם, נתכנס ביום שישי ה – 07/08 בשעה 13:00 כדי לתמוך בהם ולעודד בני ובנות נוער נוספות/ים לחבור אלינו ולשנות את המציאות המיליטריסטית והאלימה שאנו חיים בה, ולקרוא ביחד די לאלימות, די לשנאה. יחד נקרא כנגד המשטר הלא דמוקרטי ולמען מציאות טובה יותר ושיווין זכויות לכולם."

לא יורים – לא בוכים – מסרבים להיות כובשים.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס