ידיעה כתובה |

: הבוקר: הפגנה ודיון על הרחבת בז"ן

סביבה נכתב על ידי

הבוקר, 8.7.2015, הפגינו תושבי חיפה ופעילי "מגמה ירוקה" מול חדר הישיבות במועצה הארצית לתכנון ובנייה בירושלים. ההפגנה התקיימה על רקע דיון בערר על הרחבת בז"ן (בתי הזיקוק) והתוכניות להרחבת התעשיות המזהמות במפרץ חיפה.

מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה": "הדרישה המרכזית שלנו היא ששלוש התכניות: התכנית להרחבת מתחם בתי זיקוק פי 3, התכנית להקמת מתחם פטרוכימי חדש בשם "קרקעות הצפון" והקמת הנמל הפרטי בחופי הקריות, שלכולן השפעה דרמטית על הרחבת התעשיה המזהמת במפרץ חיפה, יהיו חלק מתכנית אחת ולא יקודמו בנפרד ובמחטפים בשיטת הסלמי.

הפגנת התושבים ופעילי "מגמה ירוקה" מול המועצה הארצית לתכנון ובניה, ירושלים, הבוקר (קרדיט צילום: "מגמה ירוקה").

הפגנת התושבים ופעילי "מגמה ירוקה" מול המועצה הארצית לתכנון ובניה, ירושלים, הבוקר (קרדיט צילום: "מגמה ירוקה").

עוד דרשו המפגינים מאבי גבאי, השר להגנת הסביבה, להכריז לאלתר ומתוקף חוק אויר נקי, על העיר חיפה כאזור מוכה זיהום אוויר שיזכה לעדיפות לאומית במתן תקציבים לשיקום המפרץ ולצמצום ריכוז המפעלים המסוכנים והמזהמים ובטח שלא להרחבתם.

אופיר אלבאום, ראש תא "מגמה ירוקה" בחיפה אמר במהלך ההפגנה כי: "המחקרים והנתונים שיש בידינו היום מצביעים על קשר ברור וסיבתי בין התעשייה הפרוכימית במפרץ חיפה לבין שיעורי התחלואה החריגים באזור. מה שאנחנו צריכים זו תכנית הבראה לאומית, ובמקום זה המדינה מגדילה את היקף התעשייה והזיהום. הרחבת בז"ן לא תפתח את חיפה, היא תהפוך אותה לעיר רפאים".

רויטל גולדשמיד, פעילת מגמה ירוקה וממובילות המאבק הוסיפה כי: "הרחבת בז"ן היא רק נדבח אחד בתוכנית פיתוח רחבה ומזהמת. פריסת התוכנית בשיטת הסלמי ואישור כל חלק בנפרד כדי להצליח לעבור 'מתחת לרדאר' המשפטי, תהרוג את תושבי חיפה. הסכנה הטמונה בכך תודגם במייצג שלנו המסביר את הבעייתיות הטמונה בהתנהלות ערמומית מסוג זה".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס