ידיעה כתובה |

: בשבת- עצרת מאבק בשוד הגז

סביבה נכתב על ידי

מאבק אזרחי עיקש הוציא לרחובות אלפי מפגינים בשבת האחרונה, פוליטיקאים מימין ומשמאל התבטאו כנגד המתווה שמציע נתניהו. הדבר הביא את ראש הממשלה נתניהו לדחות את ההכרעה מתוך הבנה שהיא לא תצליח לעבור. מטה מאבק הגז ו"מגמה ירוקה": "המתווה הרסני-נפגין שוב במוצאי שבת."

אורלי ברלב, ממובילי מטה מאבק הגז: "מתווה מונופול הגז נכתב בשיתוף עם טייקוני הגז שנכחו בפגישות ללא תיעוד וללא פרוטוקולים. אזרחי ישראל לא יכולים לדעת מה קרה והובטח בפגישות עם יצחק תשובה ונציגי נובל אנרג'י. כך לא קובעים מתווה,ככה לא לא מנהלים משק אנרגיה, כך מכינים שקשוקה. המתווה מנציח את מונופול הגז ואת מחיריו המופקעים וכל זאת נעשה בהליך חשאי, ללא שיתוף הציבור. טוב שהתקדמותו נבלמה אבל ביכולתנו להביא לעצירתו המוחלטת. הלילה הוכח שציבור נחוש ומכוון מטה יכול להשפיע על המציאות ולשנות- לחץ ציבורי עובד. אנחנו דורשים הליך תקין ושקוף להסדרת משק הגז, ולכן חייבים לצאת שוב לרחובות במוצאי שבת."

פעילי מאבק הגז משקיפים על מליאת הכנסת

 

מור גלבוע, מנכ"ל "מגמה ירוקה", התבטא גם הוא בנוגע לדחית ההכרעה. "מגמה ירוקה" היא ארגון אקטיביסטי הפועל למען צדק סביבתי וחברתי ומדיניות בת קיימא. גלבוע: "דחייתו של מועד ההצבעה על המתווה היא בבחינת הבעת אי אמון בראש הממשלה. מתווה גז טוב חייב לכלול פיקוח על מחירי הגז לשוק המקומי, כשעלות יצור יחידת אנרגיה עולה חצי דולר ואנחנו דורשים שהמחיר לא יעלה על שלושה דולרים ליחידה ולא פי שניים מזה כפי שנתניהו מעוניין לקדם לשביעות רצונם של טייקוני הגז. אנחנו בעד שהחברות ירוויחו אבל לא על חשבון העתיד שלנו ושל הדורות הבאים. המאבק הוא מאבק חוצה גבולות פוליטיים, 7000 איש קראו בת"א במוצ"ש האחרון "גם ימין וגם שמאל מפרקים את המונופול", אנחנו בדרך לשם, לא קונים את הקריאות המפחדות והמתלהמות של נתניהו כנגד המחאה הלגיטימית והמתבקשת. גז טבעי במחיר נמוך הוא הזכייה שלנו בלוטו. אני קורא לכולם להגיע לעצרת בשבת, ולהפגנות שעוד יהיו עד שנעצור את שוד הגז המתוכנן של ראש הממשלה שרואה לנגד עיניו רק את שרידותו הפוליטית ואת טובתם של נותני חסותו: שלדון אדלסון, ג'ים קרי ומגה טייקונים אחרים."

העצרת תתקיים בשבת, 04.07.15, 21:15, בקריית הממשלה, דרך מנחם בגין, תל אביב. ההתאספות במקום החל משעה 20:00.

לדף הפייסבוק של העצרת

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס