ידיעה כתובה |

: עדכון מההפגנה השבועית בשייח ג'ראח

מדינה נכתב על ידי

כמדי שבוע, ביום שישי (ה-24.4.2015) נפגשו תושבי שייח ג'ראח ופעילים ישראלים להפגנה נגד הכיבוש, ההתנחלויות והפינויים של תושבי שייח ג'ראח, הפעם בדגש על הנכבה. ביום שישי האחרון, התחילו במסורת חודשים של סיור בשכונה ומעבר ליד הבתים מהם פונו פלסטינים וכיום גרים בהם מתנחלים וליד בתים שיש עליהם צווי פינוי.

כמה מהפעילות הדביקו שלטים על בתים מהם פונו משפחות בשנים האחרונות ובהן כיום מתגוררים מתנחלים. בשלטים כתבו את שם המשפחה שגרה בבית ופונתה ממנו, את מספר האנשים שחיו בבית, את תאריך הפינוי, ואת מקום המגורים של המשפחה לפני 48.

hanon family

rawi

 

סאלח דיאב, מוביל המאבק העממי בשייח ג'ראח סיפר על המשפחות המנהלות מאבק משפטי נגד פינויים ועל בתים נוספים עליהם חל צו פינוי. הוא סיפר עוד על ההתרחשויות במזרח ירושלים סביב יום העצמאות, בשבוע האחרון ניסו מספר פעמים ישראלים להגיע למסגד אל אקצה (הר הבית) ושביום העצמאות הגיעו שלוש קבוצות ישראליות שהתחילו לתקוף נשים פלסטיניות, בא-טור ממשיכים מעצרי הילדים ושהמשטרה הודיעה למישהו מואדי ג'וז שיהרסו את סיתו למרות שבעירייה אין צו פינוי.

ההפגנה עברה בשקט. ניידת משמר הגבול ליוותה את ההפגנה מרחוק והשוטרים הודיעו שאסור לנו לצעוד ברחבי השכונה, אולם לא היו מעצרים. לא נתקלנו במתנחלים, פרט למתנחל אחד שהתעצבן על כך שההפגנה מחוץ לבית שלו.

ניתן לראות היתקלות זו בוידיאו שצילם גיא בוטביה:

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

  1. אברהם 26 באפריל, 2015  בשעה 22:41

    עם ישראל חי

  2. דוד איש 31 במאי, 2015  בשעה 19:35

    אתם טלוויזיה חברתית? אתם כנופיה פוליטית, תומכת האויב הפלשתינאצי, נושא החזון של גנרל אס אס חאג' אמין אל חוסייני
    אתם שואפים לבצע טיהור אתני רק ליהודים, אתם נאו נאצים פשיסטים, באיזה חוצפה ועזות מצח אתם תולים על עצמ
    כם\ תווית חברתית. יא בוגדים מוכרי עמכם, גייס חמישי קוויזלינגים

  כתבות ווידאו שחבל לפספס